Nowe mieszkania w centrum miasta. Rozpoczęła się rozbiórka kamienicy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

U zbiegu ulic Bonerowskiej i Librowszczyzna rozpoczęła się rozbiórka kamienicy. Deweloper planuje w tym miejscu nową inwestycję mieszkaniową.

O tym, że kamienica, w której mieściła się wcześniej m.in. włoska restauracja i sklep papierniczy, jest przeznaczona do rozbiórki, informowaliśmy na początku ubiegłego roku.

– Ten budynek wiele sobą nie reprezentował, to była słaba architektura, dlatego nie było powodu, aby nie zgodzić się na zastąpienie go czymś innym. Nie był też objęty ochroną konserwatorską – komentował Jan Janczykowski, ówczesny wojewódzki konserwator zabytków.

Wystartowało

Po długim okresie ciszy w ostatnim czasie rozpoczęły się pierwsze prace. Teren został ogrodzony, a ciężki sprzęt rozpoczął wyburzanie starego budynku.

Inwestycję prowadzi tu firma WAKO, która ma na koncie m.in. osiedla Wilga Park przy ulicy Kobierzyńskiej, Słoneczny Zakątek przy Ruczaj i Bułgarskiej oraz Kamienicę pod Smokami przy Pawiej.

52 mieszkania

Jak mówi nam Marek Wasilewski z firmy WAKO, rozbiórka potrwa do końca roku. Równolegle przygotowywane są projekty wykonawcze, dzięki którym znane będą wszystkie szczegóły dotyczące przyszłej nieruchomości. Wiadomo jednak, że jest to inwestycja mieszkaniowa.

– Docelowo będą tam 52 mieszkania, od 35 do 120 metrów kwadratowych – zapowiada nasz rozmówca. Przewidziany został też garaż podziemny oraz lokale usługowe na parterze.

Nowy budynek będzie wyższy od dotychczasowego – będzie miał sześć nadziemnych kondygnacji.

Lokale i mieszkania nie są na razie dostępne w sprzedaży, ma się to stać około marca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus