Nowoczesne centrum logistyczne InPostu powstanie pod Krakowem

InPost fot. Flickr

Na terenie parku KJF Park Balice powstanie nowoczesne centrum logistyczne firmy InPost. To 11 taki obiekt, który spółka zamierza wybudować.

W tym roku InPost ma dysponować 11 centrami logistycznymi: czterema powierzchniami Panattoni Europe, dotychczasową, rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, dwiema sortowniami w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesnymi obiektami w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West oraz KJF Park Balice.

Jak mówi Rafał Brzoska, prezes InPost, firma po świątecznym szczycie dostaw nie zwalnia tempa i dale się rozwija.

– W 2019 roku rozpoczęliśmy inwestycje w nowe sortownie w całej Polsce, dzięki czemu sprawnie realizujemy dostawy do sześciu tysięcy paczkomatów w całej Polsce, także w małych miasteczkach i na wsi. W tym roku kontynuujemy tę strategię: kolejne centra logistyczne pozwolą nam na dalszy mocny wzrost przy zachowaniu najlepszych parametrów dostaw przesyłek – podkreśla.

Przedstawiciel firmy Axi Immo, która doradzała przy projekcie nowego centrum logistycznego, informuje, że największym wyzwaniem w projekcie było znalezienie odpowiedniego gruntu, w lokalizacji zapewniającej szybki dostęp do różnych części Krakowa.

– W regionie mamy do czynienia z deficytem gruntów inwestycyjnych, tym bardziej w dobrze skomunikowanych częściach miasta, nie każdy też teren umożliwia realizację inwestycji typu cross-dok – dodaje Tomasz Rąba z firmy Axi Immo.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up