Nowy biurowiec Comarch w krakowskiej strefie ekonomicznej

W specjalnej strefie ekonomicznej do użytku został oddany kolejny budynek firmy Comarch. „Siódemka” powstała w kampusie firmy informatycznej na Czyżynach. Biurowiec został wyposażony w panele fotowoltaiczne, a w podziemiach znajdują się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek ma pięć kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia wynosi ponad 27 tys. mkw. Do użytku został oddany również podziemny parking dla 157 samochodów oraz 86 stanowisk dla rowerów.


– W Krakowie Comarch zatrudnia obecnie około trzy tysiące osób. – Do tej pory pracownicy zajmowali sześć budynków, należących do firmy, a dodatkowo musieliśmy wynajmować pomieszczenia w biurowcach zlokalizowanych w strefie ekonomicznej. Teraz wszyscy pracownicy krakowskiego oddziału firmy pracują w biurowcach Comarch. Dodatkowo nowy budynek jest przygotowany na przyjęcie stażystów, którzy dołączą do zespołu w okresie wakacyjnym.

Budynek został zaprojektowany z dbałością o środowisko naturalne i ekologię. Na dachu zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, które pozwalają na częściowe pokrycie własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jak twierdzi Łukasz Jastrząb, dyrektor Biura Strategii Analiz w Comarch, panele fotowoltaiczne są w stanie wyprodukować maksymalnie 64 kW energii elektrycznej dziennie. Korzystając z alternatywnego źródła, firma jest w stanie zasilić około tysiąc komputerów na 1200 pracowników pracujących w budynku.

Budynek liczy cztery piętra użytkowe oraz kondygnację techniczną na dachu budynku. Na parterze znajdują się sale konferencyjne, natomiast na piętrach pomieszczenia biurowe.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up