Nowy biurowiec przed Bożym Narodzeniem

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ul. Zakopiańskiej 68 powstanie budynek handlowo-usługowy. Niedawno został wybrany wykonawca inwestycji. Za blisko 42 mln złotych ma nie tylko stworzyć budynek, ale również zbudować m.in. dostęp do drogi publicznej oraz przebudować zatokę autobusową.

Inwestorem jest spółka ASO MR, właściciel salonu Toyoty w Radomiu. Z informacji uzyskanych przez wykonawcę – firmę Erbud – wynika, że budynek wraz z całym otoczeniem ma być gotowy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2019 roku.

– Kontrakt dotyczy budynku handlowo-usługowego wraz z garażem podziemnym, miejscami postojowymi, chodnikami, elementami małej architektury, niezbędnymi instalacjami i zagospodarowaniem terenu przy ul. Zakopiańskiej w Krakowie – informuje wykonawca.

Firma będzie musiała jeszcze przebudować zjazd z ul. Zakopiańskiej, zatokę autobusową i chodnik. Do tego przebudowana zostanie sieć wodociągowa i elektroenergetyczn wraz z oświetleniem ulicznym. Wartość prac została określona na poziomie 42 mln złotych.

Co ciekawe, wcześniej w tej lokalizacji ktoś inny miał budować. Firma miała w planie zbudować siedmiokondygnacyjny biurowiec Metropolian Office o łącznej powierzchni biurowej przekraczającej 11,7 tys. mkw. Ostatecznie obiekt nie powstał.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up