Nowy biurowiec przy Konopnickiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Budynek ma mieć dziewięć kondygnacji, w tym podziemny parking. Inwestorem jest firma Caishen Capital Group. Nowy biurowiec to nie tylko zmiany dla potencjalnych najemców, ale też kierowców podróżujących na co dzień ul. Konopnickiej.

Inwestycja ma mieć charakter biurowo-usługowy. W sumie zajmie teren 12 działek. Ostateczną zgodę na powstanie w tym miejscu biurowca urzędnicy wyrazili 7 marca.

Duże powierzchnie

Nowa krakowska inwestycja zasili lokalny rynek nieruchomości o kolejne 15 tys. mkw. powierzchni biurowej. Będą one rozlokowane na dziewięciu kondygnacjach, w tym dwóch podziemnych. Zostaną one wykorzystane na parking, dzięki czemu zaoszczędzony zostanie teren wokół budynku.

Biurowiec będzie sięgał prawie 30 metrów wysokości, a powierzchnia zabudowy wyniesie 1828 mkw. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez krakowski urząd, inwestor ma również zadbać o teren wokół nowego biurowca, montując tam m.in. oświetlenie.

Kolejne remonty drogowe

W związku z tym, że nowy budynek będzie usytuowany w odległości od 8 do 11 m od istniejącego chodnika, jego budowa będzie się wiązać również z kolejnymi zmianami w pasie drogowym przy ul. Konopnickiej, które zostały uzgodnione z zarządcą drogi. Zgodnie z nimi inwestycja obejmuje również prace budowlane związane z powstaniem nowego pasa manewrowego oraz zagospodarowania terenu przyległego do niego.

Projekt inwestycji zakłada utworzenie pasa manewrowego, która ma ułatwić płynność przejazdu w tym miejscu. Będzie on dla pracowników nowego biurowca główną drogą wyjazdową i wjazdową na teren inwestycji, w związku z czym jego powstanie ograniczy korkowanie się jezdni w tym miejscu, zwłaszcza w godzinie szczytu.

Nie wszyscy będą szczęśliwi

Powody do narzekań mogą mieć przyszli lokatorzy sąsiedniej inwestycji. Tuż obok nowego biurowca znajduje się już biurowiec Jacobs, a tuż przed nim powstaje obecnie nowy blok mieszkalny. Inwestor reklamował swoje mieszkania w taki sposób, że ich lokatorzy będą mieć piękny widok na Wawel. Owszem mogło tak być jeszcze przed siódmym marca.

Jednak decyzja urzędników pokrzyżowała nieco jego plany. Nowi mieszkańcy bloku zamiast zamku i Wisły będą podziwiać… okna kolejnego już biurowca na mapie Krakowa. Budowa nowej inwestycji już ruszyła. Pozostaje tylko śledzić postęp prac.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up