Nowy gospodarz znanego lokalu przy Basztowej rozpoczął działalność [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

W środę lokal przy ulicy Basztowej 15 ponownie zaczął tętnić życiem. Na parterze budynku swoją drugą siedzibę w Krakowie otworzyła kawiarnia Nakielny, należąca do właściciela sieci piekarni Awiteks. Wcześniej, w tym miejscu przez 54 lata znajdowała się siedziba przewoźnika LOT.

Mimo powiązań właścicielskich, Nakielny będzie skierowany do zupełnie innego typu klienta niż Awiteks. Sieć wprowadza do oferty szeroki wybór, ciastek, ciast, deserów czy kanapek. Przy wyborze lokalizacji istotne było również sąsiedztwo Starego Kleparza.

– Jest to dla nas bardzo istotna lokalizacja. Lokal ten przez 50 lat kojarzony był z LOT-em. Jest usytuowany w samym centrum Krakowa, blisko Starego Kleparza, który obecnie jest bardzo nowoczesny. Nasze produkty w dużej mierze opierają się na produktach świeżych. Wszelkiego rodzaju warzywa czy wędliny będą kupowane tutaj na miejscu – na Starym Kleparzu, za rogiem – mówił podczas uroczystego otwarcia dyrektor ds. zarządzania siecią Nakielny.

Kraków miejscem dla wielu pomysłów

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. W okolicy ul. Basztowej funkcjonuje wiele punktów oferujących swoje wypieki. Zdaniem dyrektora sieci, dla wszystkich znajdzie się miejsce.

–  Lajkonik i Steskal są bardziej piekarniami. My jesteśmy kawiarnią bardzo alternatywną. Mamy dwa rodzaje ziaren jasno i ciemno palone. Mamy zupełnie nowoczesne cukiernictwo, niespotykane w Krakowie. Produkty śniadaniowo-lunchowe przy ulicy Basztowej również mają prawo bytu. Czy jesteśmy konkurencją? Na pewno, tak samo obawiamy się konkurencji, ale każdy przy zdrowych zasadach handlu powinien tu być. Jest w Krakowie miejsce na wiele innych ciekawych konceptów – tłumaczył.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up