Od 1 stycznia klienci Tauronu będą musieli więcej zapłacić za prąd

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak poinformował prezes Urzędu Regulacji Energetyki, zostały zaakceptowane nowe taryfy dla Tauronu. Oznacza to, że od przyszłego roku łączny średni wzrost rachunków dla klientów detalicznych wyniesie ok. 12 procent w stosunku do roku 2019.

– Klienci z gospodarstw domowych zapłacą średnio o ok. 9 złotych więcej. Taka podwyżka jest wyliczona dla przeciętnego zużycia energii elektrycznej, dla statystycznego odbiorcy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Elżbieta Bukowiec, rzeczniczka spółki Tauron Sprzedaż.

Informuje, że klienci, którzy już otrzymali blankiety, nie muszą niczego aktualizować. – Jeśli klient jest na przykład rozliczany w systemie sześciomiesięcznym, to płaci rachunki do wyczerpania się bankietów – podkreśla Bukowiec.

Jak wyliczył portal optimalenergy.pl, singiel w przyszłym roku zapłaci o 56 złotych więcej (obecnie rachunki za prąd wynoszą 480 zł, a będzie musiał wyłożyć 536 złotych). Statystyczna rodzina 2+2 w tym roku za prąd musiała przelać na konto Tauronu 1560 zł, w przyszłym roku kwota urośnie o 182 zł do 1742 złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up