Ogromny projekt biurowy gotowy jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

O3 Business Campus fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwają zaawansowane prace przy budowie kompleksu biurowego O3 Business Campus u zbiegu ulicy Opolskiej i al. 29 Listopada. Obecnie pierwszy biurowiec jest już niemal w pełni wynajęty. Pozostałe dwa będą gotowe w czerwcu i IV kwartale tego roku.

Pierwsze prace rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku. Projekt Opolska Business Park docelowo będzie składał się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków. Całość zapewni 57 tysięcy mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja powstaje w trzech etapach. Obecnie gotowy jest pierwszy biurowiec, mieszczący się najbliżej alei 29 Listopada, o łącznej powierzchni przekraczającej 19 tysięcy mkw. Obiekt jest już wynajęty prawie w 90%.

Tuż obok niego wyrósł już drugi budynek, który w całości ma być gotowy w czerwcu. – Realizujemy prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz stan surowy zamknięty. Między innymi montowane są okna, powstaje kamienna elewacja, tynki, posadzki czy instalacje – mówi Wojciech Gepner z Echo Investment.

Pod koniec tego roku zakończy się też budowa ostatniego biurowca wchodzącego w składu kompleksu. Obecnie prowadzone są prace żelbetowe i realizowany jest stan surowy.

Biurowa dzielnica

Prądnik Czerwony jest dzielnicą, gdzie deweloperzy niezwykle chętnie stawiają kolejne biurowce. Pod koniec grudnia informowaliśmy, że na działce przy ulicy Lublańskiej 34, obok kompleksów biurowych Quattro Business Park oraz Rondo Business Park rozpoczęła się budowa Tertium Business Park.

W ramach projektu powstanie kompleks trzech jedenastokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 37 500 mkw. Pierwszy z nich ma być gotowy w drugim kwartale 2018 roku. Terminy budowy kolejnych obiektów będą zależne od zainteresowania ze strony najemców.

Do końca kwietnia 2017 roku przy ulicy Lublańskiej zostanie oddany do użytku biurowiec Astris, którego inwestorem jest zakon ojców Pijarów. Obiekt ma dostarczyć na krakowski rynek nieruchomości 13 tysięcy mkw. powierzchni biurowej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up