Otwarte termy i saunaria na Podhalu. Gdzie najlepiej się wybrać?

Od 12 lutego mogą być otwarte m.in. baseny i sauny. Szereg dużych obiektów basenowych na Podhalu wznowiło swoją działalność, jednak nie wszystkie. Co jest otwarte? Jakie atrakcje są dostępne? Gdzie są najlepsze ceny?

Niemalże wszystkie duże obiekty oferujące gorące baseny na Podhalu zostały otwarte z wyjątkiem Term Bukovina. Termy Chochołowskie, Bania, Szaflary i Gorący Potok już funkcjonują bądź wkrótce wznowią działalność – każdy z nich jednak na nieco odmiennych warunkach bowiem w rozporządzeniu Rady Ministrów nie zawarto wytycznych, które by regulowały maksymalną możliwość obłożenia obiektu. Każdy obiekt zatem sam wyznacza sobie granicę bezpieczeństwa.

Termy Szaflary

Obiekt w Szaflarach otworzył się pierwszego dnia, gdy tylko było to możliwe – 12 lutego. Reszta obiektów basenowych nie zdecydowała się tego dnia na otwarcie, ponieważ początkowo rozporządzenie obowiązywało tylko do końca lutego. Z uwagi na niepewność co do dalszej przyszłości, termy w innych częściach Podhala postanowiły się otworzyć trochę później.

Termy Szaflary oferują obecnie otwarte dwa baseny w środku i dwa na zewnątrz. Do tego dochodzą sauny. Nieczynne są natomiast usługi masażu, zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci i jacuzzi. Restauracja w obiekcie może oferować tylko posiłki na wynos, acz hotel normalnie funkcjonuje.

Termy Szaflary przyjmują tylko połowę obłożenia obiektu. – Dopuszczamy możliwość 50-procentowego obłożenia obiektu. Wyłączamy co drugą szafkę, aby zachować dystans pomiędzy klientami – mówi przedstawicielka Termy Szaflary.

– Zainteresowanie jest dosyć duże, jak na warunki, w których funkcjonujemy i w ramach ograniczeń, które sobie narzuciliśmy. W ostatni weekend ustawiały się kolejki klientów przed obiektem – dodaje kierowniczka Term.

Ceny:

Strefa basenowa (bilety normalne): 1,5 h – 38 zł; 2,5 h – 58 zł.

Sauny: 1,5 h – 36 zł; 2,5 h – 46 zł; 4,5 h – 60 zł.

W obiekcie honorowane są karty Multisport.

Gorący Potok (otwarcie: 5 marca)

Termy Gorący Potok zostaną otwarte dopiero w najbliższy piątek. Niestety przedstawiciele obiektu jeszcze nie wiedzą, jakie strefy rekreacji będą otwarte, a jakie wyłączone z użytku. Wkrótce jednak powinny pojawić się informacje na ten temat.

Ceny:

Strefa basenowa (bilety normalne): 1,5 h – 35 zł; 2,5 h – 55 zł; 79 zł – bez limitu.

Sauny: 15 zł – 1,5h; 25 zł – 3h.

Obiekt akceptuje karty Multisport.

Termy Bania

Obiekt został otwarty we wtorek 16 lutego. Na tę chwilę możemy korzystać wyłącznie z saunarium. Z uwagi na chęć zachowania najwyższego reżimu sanitarnego obiekt umożliwia sprzedaż ograniczonej ilości biletów, zaznaczając, że zakupić je można jedynie na miejscu w kasach biletowych.

Ze słów przedstawicielki Term Bania wynika, że z dostępnych atrakcji na terenie obiektu korzystać może wyłącznie 50% klientów. – Dostępne jest niestety wyłącznie saunarium, zarówno suche, jak i parowe. Nasz limit wejść na obiekt to połowa obłożenia. Prosimy przy tym jednak o odpowiedzialne funkcjonowanie z naszych atrakcji, ponieważ nie jesteśmy w stanie kontrolować zachowania każdego z osobna.

Do obiektu najlepiej udać się jednak poza weekendem. – W weekendy odnotowujemy zdecydowanie większe zainteresowanie niż w pozostałych dniach tygodnia – dodaje pracownik Term Bania.

Ceny:

Saunarium (bilety normalne): 2,5 h – 79 zł.

W Termach Bania nie możemy obecnie liczyć na zniżki wynikające z posiadania karty Multisport.

Chochołowskie Termy

W Chochołowie z tamtejszych term możemy korzystać od 26 lutego. Bilety można zakupić jedynie w kasach biletowych na miejscu. W obiekcie działają: saunarium, spa, baseny termalne oraz możemy korzystać z posiłków i napojów serwowanych w lobby (na wynos).

W strefie basenowej dopuszczone do użytkowania pozostają dwa baseny zewnętrzne, trzy baseny wewnętrzne, dwa baseny sportowe, basen solankowy, sauna tekstylna oraz grota solna. Nie skorzystamy jednak z beczek siarkowych, placów zabawach dla dzieci, atrakcji wodnych czy jacuzzi.

Kierownik obiektu w Chochołowskich Termach informuje nas o możliwym 25-procentowym obłożeniu. – Na tę chwilę przyjmujemy jedynie 25 proc. klientów w celu zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, gdyż najważniejsze dla nas jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Niestety obecnie z naszej oferty zniknęły bilety łączone, tj. bilety sauna+basen  – mówi przedstawicielka term w Chochołowie.

Po ponownym otwarciu ostatniego weekendu odnotowano spore zainteresowanie, co z kolei przełożyło się na frekwencję. – Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszych usług nie tylko w weekendy, ale i od poniedziałku do piątku, gdyż jest o wiele spokojniej i bezpieczniej – dodaje przedstawicielka Chochołowskich Term.

Ceny:

Strefa basenowa (bilety normalne): 3 h – 70 zł.

Saunarium: 3 h – 70 zł.

Aktualnie obiekt nie umożliwia realizacji zniżek (np. karty Multisport) czy voucherów.

comments powered by Disqus