Pięciogwiazdkowy hotel doczekał się remontu. Pochłonął 89 mln zł

fot. materiału prasowe

Zakończył się ostatni etap remontu pięciogwiazdkowego Holiday Inn Kraków City Center przy ulicy Wielopole. Teraz obiekt posiada 236 pokoi i apartamentów, 12 sal konferencyjnych, patio, restaurację i bar. Kilkuletni remont kosztował 89 milionów złotych.

Pięć lat trwała rozbudowa i remont hotelu Holirady Inn Kraków City Center. Wszystkie prace były prowadzone w kilku etapach. W 2014 roku firma zdecydowała się na otwarcie nowego skrzydła hotelu. W nim powstało 85 pokoi i 12 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1500 mkw.

W nowej części obiektu otwarto także siłownię. Remontu doczekała się restauracja, lobby, recepcja i bar. Tylko od stycznia 2016 roku do maja 2017 odnowiono 154 pokoje na terenie dawnego Pałacu Pereńskich i w jego skrzydłach. Nowy wygląd zyskała także elewacja budynku.

– Prace dotyczyły zabytkowej substancji, dlatego chcieliśmy utrzymać klimat tego miejsca i nie zdominować go nowymi formami. Współpracując z miejskim konserwatorem zabytków zachowaliśmy oryginalną elewację, utrzymując proporcje pierzei ulicy Wielopole, a także podkreślając jej piękno. Nasze interwencje były stonowane, skupiły się głównie na wydobyciu zapomnianych detali historycznych fasad za pomocą światła – tłumaczy Anna Wardak, architekt i autorka projektu.

100-metrowy apartament prezydencki

Docelowo obiekt może zaoferować już 236 pokoi i apartamentów. Największy z nich posiada 100 mkw. powierzchni. Na terenie budynku działa 12 sal konferencyjnych, w tym sala balowa Degas o powierzchni 240 mkw. i wysokości sześciu metrów oraz sala Renoir o powierzchni 312 mkw. Wewnątrz hotelu pojawiły się obrazy Jana Kantego Pawluśkiewicza, Tomasza Cieplińskiego oraz
Michała Suffczyńskiego. Wieloletnie prace pochłonęły 89 milionów złotych.

Hotele w Krakowie stanowią już 55% rynku noclegowego. W 151 obiektach mieści się ponad 10 tysięcy pokoi. Dla porównania w Warszawie działa ich 85, w Trójmieście 79, w Poznaniu 63, a we Wrocławiu 61. W 2016 roku w naszym mieście przybyło pięć hoteli, które powiększyły rynek o 523 pokoje. Wśród krakowskich obiektów najwięcej znajdziemy hoteli trzygwiazdkowych, które stanowią 54% oferty, przy 26% czterogwiazdkowych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up