Poczta Polska znów podnosi wynagrodzenia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pracownicy Poczty Polskiej mają kolejne powody do zadowolenia. Dzięki porozumieniu ze Związkiem Zawodowym Pracowników Poczty oraz NSZZ „Solidarność” każdy zatrudniony otrzyma podwyżkę o 100 lub 120 złotych brutto. Spółka już po raz drugi w tym roku zaproponowała wyższe płace.

Negocjacje ze związkami zawodowymi przyniosły następujące ustalenia. Każdy pracownik, który zarabia do trzech tysięcy złotych brutto otrzyma podwyżkę o 120 złotych miesięcznie. Listonosze, pracownicy obsługi, sortowni, ochrony czy kierowcy, którzy zarabiają od 3 do 3,5 tysięcy złotych, mogą liczyć na 100 złotych więcej.

W przypadku osób, które nie pracują na pełen etat, podwyżka będzie proporcjonalna do liczby przepracowanych godzin. Jest to już drugi wzrost wynagrodzeń zaproponowany przez spółkę. Dzięki nim podstawowe wynagrodzenie najmniej zarabiających wzrosło łącznie o 520 złotych. Średnia pensja pracowników eksplantacji wynosi obecnie 3625 złotych. Pracownicy objęci podwyżkami otrzymają wyrównanie za październik i listopad jeszcze przed wigilią.

„Wyższe przychody to wyższe pensje”

Według Przemysława Sypniewskiego, prezesa Poczty Polskiej, podwyżki to nie tylko odpowiedź na obecną sytuację na rynku pracy, ale również jest to docenienie zatrudnionych. – Jeśli, zgodnie ze strategicznymi założeniami, firma systematycznie, zwiększając przychody, będzie poprawiać wynik finansowy, z całą pewnością bezpośrednio przełoży się to także na dalszy wzrost wynagrodzeń pracowników w przyszłości – zapewnia.

Pracownicy mogą liczyć także na premie. Od maja są to nawet 954 złote brutto kwartalnie. Ci, którzy pracują w firmie minimum trzy lata, dostają także dodatek stażowy.

Przedświąteczna rekrutacja

Cały czas trwają też poszukiwania dodatkowych pracowników na okres świąteczny. Nowy personel jest niezbędny, w czasie tak zwanego „piku świątecznego”. Wówczas liczba przesyłek wzrasta o około 30%.

– Dokładamy wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom i by nie dochodziło do braków kadrowych. W Krakowie planujemy zatrudnienie około 70 pracowników. Na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę może liczyć ok. 40 osób. Na umowę-zlecenie poszukujemy ok. 25 osób – mówiła Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up