Podium Park najlepszym biurowcem w Europie Środkowo-Wschodniej?

Projekt nowoczesnego kompleksu biurowców Podium Park w Krakowie otrzymał nominację do prestiżowej nagrody BREEAM Awards 2018 w dwóch kategoriach. Powalczy o tytuł najlepszej inwestycji komercyjnej z certyfikatem INTERIM dla etapu Design Stage, a także najlepszego projektu w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Na razie to projekt i plac budowy. Pytanie, kiedy biurowce w końcu "staną na nogi"?


BREEAM Awards to konkurs organizowany przez międzynarodową instytucję certyfikującą Building Research Establishment Global (BRE). Niezależne jury wybrało najlepsze projekty spośród wszystkich budynków certyfikowanych w okresie od 1 grudnia 2016 do 30 listopada 2017 roku. Laureatów konkursu poznamy 6 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Londynie.

Przypominamy, że pierwsze prace budowlane u zbiegu ulicy Stella Sawickiego i al. Jana Pawła II, gdzie powstaje Podium Park ruszyły we wrześniu 2016 roku. W ramach całego kompleksu biurowego powstaną trzy budynki jedenastokondygnacyjne, które zajmą ponad 65 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Prace znajdzie w nich nawet 6750 osób.

W każdym z budynków zaplanowano nowoczesne rozwiązania z zakresu ekologii, technologii i infrastruktury rowerowej m.in.: wypożyczalnię elektrycznych samochodów, rowerów i skuterów. W Podium Park powstaną także tereny zielone o łącznej powierzchni 5.000 m2 , w tym dwa zielone dziedzińce i strefa Urban Farming.

Planowany termin ukończenia pierwszego etapu inwestycji przewidziano na czerwiec 2018 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up