Powstał w ekspresowym tempie [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zakończyły się prace przy budowie biurowca Kotlarska 11 na działce pomiędzy ulicami Masarską i Gęsią. Pięciokondygnacyjny budynek oferuje powierzchnię najmu na poziomie dziewięciu tysięcy mkw. Budowa biurowca trwała nieco ponad dwa lata. 

Biurowiec Kotlarska 11 to pięć kondygnacji i dziewięć tysięcy mkw. powierzchni użytkowej. Obiekt oferuje 180 miejsc parkingowych i infrastrukturę dla rowerzystów. Inwestor pozyskał najemców na niemal całą powierzchnię budynku. Firma, która ulokuje się na ostatniej kondygnacji, będzie miała do dyspozycji taras widokowy. Dla pozostałych wynajmujących przewidziano ogólnodostępne patio. Powierzchnie wspólne zajmują łącznie 4,2%.

Krótka historia

Jak mówił Martin Loecker, szef UBM, przy tego typu projektach dużo mówi się o przeszłości, jednak tym razem cieszy krótka historia budowy tego budynku. – Zajęła ona tylko dwa lata i trzy miesiące, co już samo w sobie przerasta oczekiwania jakiegokolwiek dewelopera w przypadku tak rozległego budynku. Jego wielkość również przekracza pierwotne założenia – twierdził.

– Jaki koń jest, każdy widzi. Najlepiej stworzyć sobie własną opinię na temat tego budynku. Stoi za tym armia ludzi, która umożliwiła realizację tego projektu w tak krótkim czasie – mówił Bartosz Pająk, kierownik biura UBM w Krakowie.

„Modelowa współpraca”

O wzorcowym modelu współpracy zapewniał Krzysztof Ingarden, współautor projektu. – Architekci żartują czasem, że po to, żeby powstała dobra architektura, musi być duży budżet, długi czas na realizację i dużo miejsca wokół. W tym wypadku działka była niewielka, czas realizacji niezwykle krótki i budżet skrojony w sam raz. Dzięki temu powstała dobra architektura – zachwalał.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up