Prestiżowe wyróżnienie dla Philip Morris

Pracownicy Philip Morris odbierają wyróżnienie podczas uroczystej Gali Top Employer, 9 lutego 2017 r. fot. materiały prasowe

Philip Morris w Polsce czwarty rok z rzędu uhonorowany tytułem Top Employer Polska w uznaniu za doskonałe warunki pracy, programy szkoleniowo-rozwojowe dla pracowników, planowanie kariery oraz kulturę organizacyjną. Firma została wyróżniona również na poziomie europejskim, zdobywając prestiżowy tytuł Top Employer Europe.

Philip Morris w Polsce drugi rok z rzędu znalazł się w gronie pięciu najlepszych pracodawców w kraju i został uhonorowany tytułem Top Employer Polska 2017. Firma otrzymała ten prestiżowy certyfikat już po raz czwarty i ponownie dołączyła do elitarnego grona organizacji nagrodzonych tym wyróżnieniem.

Philip Morris International został również nagrodzony na poziomie europejskim – otrzymał tytuł Top Employer Europe 2017. Top Employers Institute co roku przeprowadza międzynarodowe badanie i wskazuje czołowych pracodawców w skali globalnej: tych, którzy tworzą szczególne warunki pracy, dbają o pracowników, ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji, a także dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

– Oferujemy ciekawą pracę, zindywidualizowane programy rozwoju oraz atrakcyjne wynagrodzenie i pakiety świadczeń dodatkowych. Zachęcamy naszych pracowników do rotacji między działami i zdobywania wiedzy w różnych obszarach. To najszybsza ścieżka do indywidualnego rozwoju i interesującej kariery. Angażujemy pracowników i dajemy im możliwość kreowania własnych karier. Ważne jest, aby odczuwali swój realny wpływ na biznes – mówił Peter-Paul Adriaansen, Członek Zarządu, Dyrektor HR Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

– Nieustannie dbamy o to, aby wszyscy pracownicy dobrze czuli się w naszej firmie. Zapewniamy wiele korzyści, np. opiekę medyczną czy elastyczny czas pracy, dzięki czemu nasi pracownicy mają możliwość pracy z domu. Niedawno uruchomiliśmy również odświeżony program wdrażania nowych pracowników. Nasi pracownicy doceniają te rozwiązania, o czym świadczy chociażby niski wskaźnik rotacji w firmie – dodała Joanna Hrycaniuk, Prezes Zarządu Centrum Usług Wspólnych PMI w Polsce.

Z pomocą nowym pracownikom

Agnieszka Polewka, menedżer ds. pozyskiwania talentów i budowania wizerunku pracodawcy Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie, opowiadała o uruchomieniu odświeżonego programu wdrożenia nowych pracowników, tzw. Onboardingu.

– Przeanalizowaliśmy pierwsze 24 miesiące nowych pracowników w firmie, zwracając szczególną uwagę na ważne dla nich wydarzenia. Zobaczyliśmy, kiedy najczęściej potrzebują wsparcia, co sprawia im największą trudność. Dzięki temu zbudowaliśmy projekt, który nie jest jednorazowym szkoleniem, lecz podróżą, którą odbywa nowy pracownik – tłumaczyła Polewka.

W procesie Onboardingu nowozatrudnionym towarzyszy przełożony, dział personalny i „Buddy” – czyli indywidualny przewodnik, osoba wspierająca podczas pierwszych dni pracy –  Najczęściej jest nim członek zespołu, do którego dołączył pracownik. Cały proces wspiera platforma digital, która jest nieocenionym narzędziem, zarówno dla kandydata jak i jego przełożonego – wyjaśniała menadżer Philip Morris.

Wysokie wymagania

Wszyscy uczestnicy rankingu Top Employer muszą przejść proces szczegółowego badania i spełnić wysokie standardy w nim określone. Dopiero to pozwala uzyskać certyfikację. Niezależny audyt jest dodatkową gwarancją prawidłowego przebiegu procesu. Top Employers Polska wysoko punktuje zarządzanie talentami, co oznacza, że w firmie zwraca się uwagę nie tylko na osiągane przez pracowników wyniki, ale też umożliwia najlepszym szybki awans, a kandydatów na szefów szuka się w strukturach firmy.

Polska jest jednym z głównych źródeł talentów dla Philip Morris w skali globalnej. Wielu Polaków i Polek pełni kluczowe funkcje na innych rynkach i zajmuje wysokie stanowiska w korporacji. Polakiem jest np. globalny szef finansów (CFO) Philip Morris oraz szef światowego działu Duty Free.

Philip Morris International zatrudnia na całym świecie ponad 80 000 tys. pracowników, z czego ponad 3 000 w Polsce.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up