Prezes Kraków Airport: Branża lotnicza przeżywa największy kryzys po II wojnie światowej

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Branża lotnicza oraz turystyczna w Europie i na świecie przeżywa największy kryzys po II wojnie światowej spowodowany pandemią COVID-19 – mówił Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W październiku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 145 349 pasażerów – to o 82 proc. mniej w stosunku do października 2019 roku. Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 2 456 488 pasażerów, czyli o 4,56 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

– Branża lotnicza oraz turystyczna w Europie i na świecie przeżywa największy kryzys po II wojnie światowej spowodowany pandemią Covid-19. Przypomnieć warto, że dokładnie rok temu, na koniec października 2019 roku, na krakowskim lotnisku powitaliśmy 7-milionowego pasażera, co wobec obecnych statystyk ukazuje dzisiejsze realia sektora lotniczego – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

– Dodatkowo trzeba się spodziewać, że najbliższe tygodnie, wobec wprowadzonych ponownie restrykcji sanitarnych w wielu krajach i malejącego popytu, będą jeszcze trudniejsze. Dlatego na każdym lotnisku podejmowane są trudne decyzje, związane z redukcją bazy kosztowej, tak, aby sprostać wyzwaniom i problemom, z którymi wszyscy się obecnie mierzymy.W tych jakże trudnych warunkach pandemii, podkreślić trzeba, że działania całej branży zapewnianiające bezpieczeństwo podróży, w tym także sanitarne, zmierzają do wypracowania jednolitych standardów, które pozwolą, w co wszyscy wierzymy, odbudować rynek przewozów lotniczych i turystykę po okresie pandemii – dodał prezes krakowskiego lotniska.

comments powered by Disqus