Przestrzeń biurowa nie musi być nudna. Imperial Business Center - nowoczesna i ekologiczna architektura

Kraków biurowcami stoi, ale w większości takimi, które mają niewiele wspólnego ze współczesnym designem. Nowa inwestycja przy ul. Wadowickiej to kamień milowy na drodze do zrównoważonego i estetycznego budownictwa przeznaczonego pod powierzchnie biurowe.  Zaprojektowany z troską o środowisko, budynek czeka już na przedsiębiorstwa szukające reprezentacyjnej i funkcjonalnej siedziby dla swoich klientów oraz pracowników.

Niebanalny, nowoczesny i przede wszystkim ekologiczny - budynek Imperial Business Center to inwestycja, która przełamuje stereotyp nudnego biurowca. To liczące 9 kondygnacji i ponad 7 tysięcy mkw powierzchni centrum biurowe jest imponującym efektem owocnej współpracy cenionych na rynku architektów z inwestorem, który nie boi się niebanalnych rozwiązań.

– W projekcie “Imperial” postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania, które umożliwiły nam połączenie unikatowego designu z funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Nad pracami nieustannie czuwali architekci z pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy, która ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych. Dzięki efektywnej współpracy udało nam się stworzyć budynek, w którym przyszli najemcy doświadczą nowej jakości budownictwa opartego na najnowocześniejszych technologiach chroniących naturalne środowisko – podkreśla Prezes Zarządu Maciej Trzmielewski.

Diabeł tkwi w szczegółach

Budynek to biurowiec klasy A, który został zaprojektowany z troską o każdy detal. Wielkopowierzchniowe przeszklenia gwarantują równomierne oświetlenie i wyposażone są w gięte narożniki sprowadzane specjalnie z Chin, gdzie produkuje się je w niespotykanych na innych kontynentach piecach. Energooszczędne instalacje sanitarne zapewniają oszczędność wody pitnej, a w trosce o komfort pracowników biurowiec został wyposażony dodatkowo w szatnie, prysznice i rozbudowane zaplecze dla rowerzystów. Co najważniejsze, dzięki zainstalowanej właśnie ekologicznej iluminacji LED-owej, Imperial będzie zdobił okolice Wadowickiej i zachwycał przechodniów unikatowym w skali miasta podświetleniem.

– Imperial Business Center otrzymał za swoje walory proekologiczne certyfikat BREEM VERY GOOD, który jest jednym z dwóch najważniejszych systemów certyfikacji zielonego budownictwa na świecie. To bardzo ważne, aby współczesna architektura szła w parze z optymalizacją kosztów i poprawą jakości środowiska pracy – dodaje Maciej Trzmielewski.

Po pierwsze: potrzeby najemcy

Nowy biurowiec oficjalnie posiada już pozwolenie na użytkowanie. W bogatej ofercie IBC przyszli najemcy znajdą powierzchnie od 80 możliwość wynajęcia jednego (do 670m2) lub kilku pięter (do 4,5 tys. m2!). Choć wolnych lokali wciąż jest sporo, w kolejce po siedzibę w niebanalnym i reprezentacyjnym biurowcu już ustawiło się wiele firm.

– Na parterze Imperial Business Centre trwają właśnie prace aranżacyjne dla grupy Lux Med, która uruchomi tutaj usługi stomatologiczne. Z kolei na ostatnim, VII piętrze, siedzibę będzie miała spółka Imperial Capital – informuje Prezes Zarządu.

Przyszłych lokatorów z pewnością ucieszy liczba miejsc postojowych, które oferowane są do wynajmu zarówno w podziemnej hali garażowej, jak i całodobowo strzeżonym terenie znajdującym się na zewnątrz budynku. Spośród wszystkich miejsc, 12 zaplanowanych zostało jako ogólnodostępny parking.

Za zarządzanie biurowcem Imperial Business Center odpowiadać będzie firma Knight Frank, która ma duże doświadczenie w komercjalizacji i administrowaniu obiektami biurowymi.

O inwestorze

Imperial Capital jest spółką inwestycyjną, realizującą projekty deweloperskie na krakowskim rynku mieszkaniowym i biurowym. Ekspansywność działania, dynamika rozwoju i kreatywność w budowaniu wartości zaowocowała realizacją projektów o wartości 130 mln zł i powierzchni 20 100 mkw. Celem jest maksymalne zwiększenie wartości kapitału własnego poprzez realizację projektów o rentowności netto powyżej 25% i osiągnięciu poziomu 100 mln zł kapitału własnego w 2020 roku.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up