Przy Galerii Krakowskiej rośnie trzeci biurowiec. Zieleń w przyszłym roku

fot. Den Didenko/LoveKraków.pl

Rozpoczęła się budowa trzeciego budynku w kompleksie biurowym High Five przy ulicy Pawiej. Dziewięciokondygnacyjny obiekt zostanie oddany na początku 2020 roku. W przyszłym roku rozpoczną się zaś prace, które mają zazielenić okolicę.

Powstający budynek będzie miał dziewięć koincydencji i 12 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej. Jego budowa ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2020 roku. Prace obejmą też budowę garażu podziemnego pod czwarty obiekt. Docelowo przy ulicy Pawiej powstanie pięć biurowców o łącznej powierzchni użytkowej 70 tysięcy mkw.

– Chcemy naszym projektem biurowym ożywić tę część miasta. Mamy pomysł jak dopasować się do istniejących funkcji i zabudowy, tak żeby dać krakowianom i działającym tu firmom nowoczesne miejsca do pracy, ale również ciekawą, otwartą dla wszystkich przestrzeń miejską – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Liczne nasadzenia

Pierwsze efekty mają być widoczne w 2018 roku, po ukończeniu pierwszego etapu inwestycji – dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu 23 tysiące mkw. Na początku nasadzenia pojawią się w rejonie biurowców D i E od strony ulicy Pawiej i od wjazdu na parking Galerii Krakowskiej. Zazielenić się ma także pomiędzy budynkami.

– Nad wjazdem do tunelu pojawi się „wyspa” o obłych kształtach z nasadzeniami roślinnymi oraz „kieszeniami”, w których znajdą się miejsca do wypoczynku, przestrzenie coworkingowe czy barowe. Na całym obszarze zagospodarowania pojawi się kilkadziesiąt gatunków roślin, zarówno drzew i krzewów, jak i traw oraz bylin ozdobnych – mówiła LoveKraków.pl Ewa Koziana, menadżer projektu w Skanska Property Poland.

Na terenie High Five pojawią się głównie gatunki roślin zimozielonych i cieniolubnych, między innymi parzydło leśne, sosna kosodrzewna, bodziszek himalajski czy bluszcz pospolity. Do współpracy zostali zaproszeni także studenci, którzy na ścianie Galerii Krakowskiej namalują mural poświęcony twórczości Stanisława Lema.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up