Przy rondzie Matecznego wyrósł biurowiec [ZDJĘCIA]

Zakończyły się prace przy budowie biurowca Sawig Office, mieszczącego się u zbiegu ulicy Wadowickiej i Kamieńskiego. Nowy obiekt ma pięć kondygnacji i blisko 17 metrów wysokości. W najbliższych latach okolica ronda Matecznego doczeka się znacznie więcej biurowców. Ich łączna powierzchnia użytkowa to kolejne kilkadziesiąt tysięcy mkw.

Obiekt zapewni najemcom 3 tysiące mkw. powierzchni użytkowej. Znaczna część, bo 2500 mkw., przeznaczona zostanie na pomieszczenia biurowe. Pozostałe 500 mkw. inwestor zagospodaruje pod działalność handlowo-usługową. Znani są już pierwsi najemcy. – Sawig Office jest już w trakcie zasiedlania przez najemców. Na parterze w najbliższych dniach Rossman otworzy swój sklep. Do swojego nowego oddziału zaprasza Bank BNP Paribas – informuje inwestor.

Biurowa Wadowicka

Biurowce, które powstaną w pobliżu, będą jednak znacznie większe. W marcu wystartowały prace przy budowie pierwszego z trzech siedmiopiętrowych budynków przy ulicy Wadowickiej. Inwestycja realizowana przez grupę Buma to biurowce o łącznej powierzchni użytkowej 31 200 mkw. W garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 441 samochodów, przed budynkami zaparkują 174 pojazdy.

– Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji to trzeci kwartał 2018 roku. Kolejne etapy II i III są uzależnione od komercjalizacji – mówiła LoveKraków.pl Aleksandra Garlicka-Jodłowska, specjalista ds. marketingu w Grupie Buma.

U zbiegu ulic ks. Józefa Tischnera i Zakopiańskiej firma Cavatina wybuduje kolejny biurowiec – Tischnera Office. Obiekt to kolejne 32 831 mkw. powierzchni biurowej i 810 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i na zewnątrz budynku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up