Przy ul. Wadowickiej nie tylko biurowce. Powstanie ok. 200 mieszkań

Przed nami kolejne duże zmiany w pobliżu ronda Matecznego przy ulicy Wadowickiej. Deweloper na zakupionej działce o powierzchni 1,7 hektara chce wybudować  ponad 200 mieszkań. Inwestycja jest już w trakcie przygotowań.

Teren przyszłej inwestycji to 1,7-hektarowa działka przy ulicy Wadowickiej, za restauracją Mc Donald’s i stacją paliw BP. W lutym holding Podstawski Group, zarządzający firmą Activ Investment poinformował, że zakupił wspomnianą nieruchomość za 65 milionów złotych.

Informacji na temat przyszłej inwestycji obecnie nie ma zbyt wiele. Wiadomo, że deweloper wybuduje tu ponad 200 mieszkań i 200 miejsc postojowych dla samochodów w garażu podziemnym. Pierwotnie informowano, że budowa wystartuje w połowie 2017 roku, a inwestycja ma zostać zakończona już na początku 2019 roku.

Po szczegóły dotyczące przyszłej inwestycji zwróciliśmy się do dewelopera, jednak ze względu na początkową fazę projektu nie otrzymaliśmy żadnych konkretów. – Inwestycja jest na etapie wstępnych przygotowań i właśnie z tego powodu nie możemy, a nawet nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na zadane pytania – poinformował Jerzy Kłeczek, specjalista do spraw marketingu Activ Investment.

Wniosek jeszcze nie wpłynął

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, do tej pory do Wydziału Architektury i Urbanistyki nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę. – Aktualnie na wniosek Activ Investment nie jest prowadzone w tut. Wydziale postępowanie dotyczące inwestycji mieszkaniowej na wskazanym w ww. obwieszeniu terenie – informuje Adam Bik-Multanowski, zastępca dyrektora Wydziału Architektury i Urbanistyki.

Już teraz przez duże zmiany przechodzi działka po drugiej stronie ulicy Wadowickiej. Docelowo powstaną tu trzy siedmiopiętrowe biurowce. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 31. 200 mkw. Grupa Buma wybuduje również parking podziemny na 441 samochodów i 174 zewnętrzne miejsca postojowe. Pierwszy z biurowców ma być gotowy w trzecim kwartale 2018 roku. Plany zakładają też stworzenie udogodnień dla rowerzystów: stojaki na rowery, szatnie z prysznicami czy punkt naprawy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up