Przyszłość gmachu przy ul. Dunajewskiego nadal nieznana

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nadal nie wiadomo, kto zostanie nowym właścicielem gmachu przy ulicy Dunajewskiego 8. Jak informuje Bank PEKAO, który wystawił nieruchomość na sprzedaż, obiekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców. Wartość przyszłej transakcji to minimum 30,5 mln złotych.

Gmach przy ulicy Dunajewskiego 8 został wzniesiony w miejscu neogotyckiego Hotelu Krakowskiego. Autorem projektu był krakowski architekt Wacław Krzyżanowski. Ze względu na wybuch wojny budynek został ukończony dopiero w 1951 roku. Oprócz przestrzeni biurowo-mieszkaniowej do końca 2015 roku funkcjonował tu też bank.

W oczekiwaniu na wiążące decyzje

Ze względu na fakt, że powierzchnia nie jest zagospodarowana, a Bank PEKAO cały czas ponosi koszty związane z jego utrzymaniem, podjęto decyzje o wystawieniu budynku na sprzedaż. Mimo dużego zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów po upływie ponad dwóch miesięcy nadal nie wiadomo, kto zostanie nowym właścicielem.

– Cały czas trwają rozmowy dotyczące sprzedaży nieruchomości przy ulicy Dunajewskiego. Budynek cieszy się zainteresowaniem, ale żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły – informuje Tomasz Bogusławski z biura komunikacji Banku PEKAO.

Bryła i elewacja pod ochroną

Przyszły właściciel pozyska nieruchomość gruntową o powierzchni ponad 2 tysiące mkw. wraz z budynkiem mieszkaniowo-biurowym o powierzchni przekraczającej 7100 mkw. Obiekt znajduje się w ewidencji zabytków, dlatego przyszłe plany nowego właściciela będą zależne od opinii konserwatorskiej. Konieczne będzie zachowanie bryły budynku i elewacji. Na sprzedaży Bank PEKAKO zarobi przynajmniej 30,5 mln złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up