Rekordowy hackaton w Krakowskim Parku Technologicznym. Zagrajcie w gry stworzone przez 140 uczestników KrakJam

fot. KrakJam

W niedzielę w Krakowiskim Parku Technologicznym odbył się KrakJam, czyli 48-godzinny hackaton dla twórców gier wideo. W trakcie wydarzenia powstało 39 projektów gier, stworzonych przez 136 uczestników. Tym samym KrakJam okazał się największym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Gry inspirowane cyberpunkiem

W weekend w Krakowskim Parku Technologicznym pojawiło się blisko 140 miłośników gier komputerowych - programiści zajmujący się na co dzień projektowaniem gier, specjaliści od dźwięku, a także studenci krakowskich uczelni. Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu organizowanym w ramach Global Game Jam stanęli przed wyzwaniem stworzenia projektu gry, odnoszącej się do tematu "transmisji", który został narzucony przez organizatorów. Najlepiej z tym wyzwaniem poradzili sobie Adrian Hebda, Dariusz Halma i Mateusz Biedrzyński, twórcy gry "I want to be famous!", która zyskała największe uznanie w oczach uczestników.

Drugie miejsce zdobyła gra "Trainsmission" przygotowana przez Daniela Wojnarowskigo oraz Marcina Radomskiego. Gra została opracowana z myślą o komputerach Commodore 64. W głosowaniu uczestników trzecie miejsce zdobył projekt "LabRat" przygotowany przez zespół w składzie: Tomasz Szymański, Adrian Panas, Leszek Nowak, Kinga Juszka, Monika Filipiak, Asia Krawczyk oraz Kinga Cabała. Specjalne wyróżnienie od Baltic Games Industry zdobył zespół odpowiedzialny za projekt inspirowany cyberpunkiem i grą Superhot  - "Transmission Impossible". Jej autorami są Wiktor Czosnowski, Piotr Kucharski, Aleksandra Pałosz oraz Dawid Romanowski.

Wszystkie gry do pobrania za darmo

- KrakJam stanowi pewnego rodzaju wyzwanie, w którym możemy sprawdzić swoje umiejętności i rozwijać kreatywność poprzez wspólną pracę, zabawę oraz rywalizację w jednym - mówi Mateusz Pelc, uczestnik KrakJam 2018. - Samo wydarzenie wzmacnia w nas zapał i chęci do dalszego tworzenia gier, a często też rodzi oryginalny projekt, który możemy na spokojnie dopracować i wydać.

Chcecie przekonać się, jakie gry można stworzyć w ciągu 48 godzinnego hackatonu? Wszystkie gry przygotowane podczas tegorocznego KrakJamu dostępne są do pobrania za darmo pod adresem: https://globalgamejam.org/2018/jam-sites/krakjam/games.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up