Restauracja, kawiarnia bądź klub. Czy będziemy mogli podziwiać panoramę miasta ze szczytu „Szkieletora”?

fot. krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Potrafimy sobie wyobrazić tłumy krakowian, którzy to będą chcieli podziwiać miasto z tarasu widokowego „Szkieletora”, gdy tylko ten zostanie otwarty pod koniec wakacji. Nie postanowiono jeszcze jednak, jak to będzie dokładnie funkcjonować.

26 i 27. piętro wieży, czyli dwie najwyższe kondygnacje obiektu wraz z tarasem będą miały przeznaczenie kawiarniane czy też wystawiennicze. – Chcemy otworzyć tam lokal gastronomiczny, nie jest powiedziane jednak, czy będzie to restauracja, klub bądź kawiarnia – wyjaśnia Jakub Wazowicz, przedstawiciel GD&K Group, jednego z inwestorów Unity Centre.

Widok w gratisie

Pomysły na podziwianie miasta z perspektywy najwyższego dachu w mieście są dwa. Pierwsza opcja zakłada biletowy wjazd na górę wieży odrębną windą, a druga wizytę w lokalu gastronomicznym i widok w gratisie.

Na szczycie wieży dostępne są dwa tarasy. Jeden z nich na 26. piętrze rozciągający się wzdłuż elewacji południowej, który bardziej pełni funkcję balkonu i jednocześnie jest dostępny z dolnego poziomu przyszłego lokalu gastronomicznego. Na dachu budynku znajduje się drugi taras pod gołym niebem, wolny od różnego rodzaju elementów i urządzeń infrastruktury obiektu. Jednakże wejście na sam szczyt może być mocno ograniczone, a nawet niedostępne dla turystów chcących wyłącznie podziwiać widoki.

Pozostaje duża przestrzeń na ostatnim 27. piętrze wieży bez ścian działowych, gdzie w pełni oszklone ściany pozwalają również podziwiać panoramę miasta. Droga na dach budynku jest poprowadzona właśnie przez to piętro, schodami w górę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up