Dwóch inwestorów, podobny plan. Przy Rondzie Matecznego powstaną budynki biurowo-usługowe

Projekt "Mateczny" będzie realizowany przy ul. Kamieńskiego z wejściem od strony "Zamoyskiego" fot. MERARI

Tuż obok ronda Matecznego wyrosną budynki usługowo-biurowe. Przy ul. Kamieńskiego dwóch niezależnych inwestorów szykuje się do realizacji niemal bliźniaczo podobnych projektów.

Natężenie ruchu nie stanowi przeszkody

Strefa inwestycji to miejsce, które skupia jedno z największych natężeń ruchu samochodowego w Krakowie. Krzyżują się tam kierunki z Podgórza, ronda Grunwaldzkiego oraz od strony Zakopianki i ulicy Kamieńskiego. Pięciokondygnacyjny budynek usługowo-biurowy ma przylegać bezpośrednio do ronda Matecznego.

Według zapewnień inwestora, powierzchnia użytkowa budynku nie przekroczy 4 tys. mkw. Na parterze znajdą się lokale usługowo-handlowe, natomiast na kolejnych trzech piętrach powstaną powierzchnie biurowe. Na najwyższej kondygnacji budynku znajdzie się taras, który został przewidziany na wynajem dla punktu gastronomicznego. Ponadto obok budynku ma powstać parking, a także bezpieczne przejście dla pieszych na wysokości ul. Kalwaryjskiej.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli Howell Spółka, która jest odpowiedzialna za realizację inwestycji, wynika, że trwają prace przygotowawcze. Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów i terminów poznamy pod koniec maja.

Sąsiedzi mają podobne plany

Okazuje się, że w pobliżu ronda Matecznego powstanie jeszcze jeden budynek usługowo-biurowy. W pierwszej linii zabudowy ul. Kamieńskiego z wejściem od strony ul. Zamoyskiego zostanie zrealizowany projekt „Mateczny”. W czterokondygnacyjnym budynku powstanie około 3 400 mkw. powierzchni komercyjnej, przeznaczonej na biura, lokale sprzedażowo-usługowe, restauracje i kawiarnie. Ponadto w kondygnacji podziemnej powstanie garaż z 36 miejscami parkingowymi.

Według Krystyny Szelenbaum, wiceprezes zarządu spółki MERARI, wciąż nie są znane terminy realizacji projektu. – W tej chwili czekamy na pozwolenie na budowę – mówi Szelenbaum.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up