Rondo Matecznego obrosło biurowcami [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W obrębie ronda Matecznego powstają cztery budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 20 tys. metrów kw. Każdy z budynków powstaje za sprawą innego dewelopera. Do końca roku wszystkie inwestycje biurowe powinny zostać zrealizowane.

Budynki Mateczny Office i Business Offices Rondo 1 to najbardziej rzucające się w oczy biurowce z całej czwórki bowiem leżą bezpośrednio przy samym rondzie. Oba kompleksy biurowe są do siebie bardzo podobne. Mateczny Office to trzypiętrowy budynek o powierzchni 3,5 tys. mkw. powierzchni. W garażu podziemnym przewidziano miejsce dla 37 samochodów.

Mateczny Office posiada już pozwolenie na użytkowanie i jest w 100 proc. skomercjalizowany. – Dwóch klientów, którzy kupili lokale – poszukuje jeszcze najemców, oba na wysokim parterze. Trwają wykończenia pomieszczeń i przygotowanie wnętrz. Od początku października w lokalach ma być już prowadzona działalność operacyjna – przekazuje Witold Indrychowski, przedstawiciel Mateczny Office.

Business Offices Rondo 1 jest nieco większy od swojego sąsiada – pięć kondygnacji o łącznej powierzchni 4 tys. mkw. Budynek ten znajduje się jednak we wcześniejszym stadium budowy niż Mateczny Office. W ostatnim czasie odsłonięto elewację obiektu i według zeszłorocznych zapowiedzi, prace budowlane w budynku powinny zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Zwieńczenie inwestycji

Kolejnym biurowcem w okolicy ronda Matecznego to leżący wzdłuż kładki pieszo-rowerowej przy ul. Czyżówka Hubpoint (4,25 tys. mkw.). Pierwszy etap inwestycji został już oddany do użytku na początku roku. Prace nad drugą częścią kompleksu miały się zakończyć do wakacji, lecz deweloper nie ogłasza tych wiadomości. Prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach drugi etap Hubpoint zostanie oddany do użytkowania.

Położony kilka kroków dalej, lecz nadal w obrębie ronda, to trzeci budynek projektu Wadowicka 3 od grupy Buma. Rusztowania powoli znikają z budynku i odsłaniają charakterystyczną falowaną elewację inwestycji. Każdy z etapów Wadowicka 3 to ponad 10 tys. mkw. powierzchni biurowej – łącznie kompleks będzie oferował 30 tys. mkw.

Oddanie ostatniego budynku wieńczącego inwestycję ma nastąpić w listopadzie. – Wraz z zakończeniem prac budowlanych zostaną wykonane nasadzenia zieleni – poinformowała nas kilka miesięcy temu przedstawicielka grupy Buma.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze