Rozwiązania IT muszą służyć biznesowi

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kraków na jeden dzień zamienił się w stolicę najnowszych technologii związanych z branżą IT. Hewlett Packard Enterprise zaprosiło miejscowych przedsiębiorców do wzięcia udziału w spotkaniu, w czasie którego w praktyczny sposób szkolono uczestników, jak korzystać z nowoczesnych technologii w biznesie.

Wydarzenie skierowane było głównie do klientów SMB, a więc mniejszych i średnich przedsiębiorstw, które niejednokrotnie mają postać jednoosobowych działalności gospodarczych. Organizatorem krakowskiego spotkania technologicznego był Hewlett Packard Enterprise. W trakcie spotkań zarówno pracownicy firmy, jak i zaproszeni goście opowiadali o nowych rozwiązaniach i narzędziach, które w swoim zamyśle mają chronić przedsiębiorców przed cyberprzestępczością.

Małe i średnie przedsiębiorstwa

– SMB to są dla nas przede wszystkim bardzo ważni klienci, często to firmy jednoosobowe, które nie są klientami klasy enterprise – tłumaczy Paweł Wójcik, Hybrid IT Business Unit Manager HPE. – Mają ograniczone zasoby, jeśli chodzi o wydatki na infrastrukturę IT, ale z drugiej strony wiedzą, że jest ona niezwykle ważna, o ile nie najważniejsza – dodaje.

Małe i średnie przedsiębiorstwa to kluczowy element w gospodarce, a także jeden z głównych odbiorców usług Hewlett Packard Enterprise. – Przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby mieć rozwiązania, które pomogą takim przedsiębiorcom prowadzić biznes i wdrażać go w taki sposób, aby część IT była dla nich pomocą w rozwijaniu działalności – wyjaśnia Wójcik. – Ważne, aby biznes mógł odpowiednio współpracować z IT – punktuje.

Kraków

Paweł Wójcik, jako dyrektor działu HPE Hybrid IT, nie ukrywa, że Kraków ma dla całej firmy istotne i kluczowe znaczenie. – Krakowski rynek jest dla nas niezwykle ważny. Obszar Kraków–Katowice to dla nas strategiczny rejon. Sprzedajemy tutaj bardzo dużo naszego sprzętu i rozwiązań, ponieważ są tutaj ulokowane siedziby firm naszych kluczowych klientów – komentuje.

Kraków to jednak nie tylko rynek zbytu, ale również źródło dobrych i profesjonalnych specjalistów. – Mamy dla przykładu w Akademii Górniczo-Hutniczej jedną ze swoich największych instalacji – Cyfronet – zapewnia Wójcik. – Jest to instalacja superkomputera, która powstała w oparciu o nasze produkty HPE Apollo 8000– dodaje.

System sieci cyfrowej AGH to również najnowocześniejsze narzędzie do nauki dla studentów, spośród których firma wzbogaca się o nowych pracowników. – Zasilamy ich naszą technologią, aby później, gdy ci młodzi studenci przyjdą do pracy, wdrażamy nasze znane im technologie. Ułatwi im to zarządzanie istniejącymi firmami, a także kreowanie nowych – wyjaśnia Wójcik, dodając, że firma HPE poświęca wsparciu kształcenia bardzo dużo wysiłku.

Bezpieczeństwo

Według raportu „Infrastruktura IT w sektorze SMB. Wyzwania i najlepsze praktyki” aż 67 proc. badanych firm deklaruje, że podwyższenie standardów w obszarze bezpieczeństwa stanowi dla ich organizacji wysoki priorytet. Natomiast 28 proc. organizacji planuje zainwestować w rozwiązania wspomagające zarządzanie ryzykiem i w obszarze RODO.

– Jeśli chodzi o elementy, które wdrażamy w naszych technologiach w zakresie bezpieczeństwa, to rozróżniłbym tutaj dwa takie obszary. Są to security i safety. Czyli staramy się o to, by nikt nie mógł się włamać do danego serwera, ale również nie zmieniał w nim nic jeszcze przed jego zakupem – wyjaśnia Wójcik. – Każda z używanych przez nas części jest dokładnie przez nas sprawdzana oraz posiada niezbędne certyfikaty – zapewnia.

W czasie czwartkowego spotkania specjaliści z HPE tłumaczyli przedsiębiorcom, co zrobić, aby zabezpieczyć swoje dane. W jaki sposób ustrzec się przed ewentualnym włamaniem oraz jak zachować się w sytuacji, gdy już do niego dojdzie.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up