Styczeń w Kraków Airport o 20% lepszy od poprzedniego

Kraków Airport fot. Archiwum

W styczniu Kraków Airport obsłużył 440 657 pasażerów. To wynik o 20% lepszy niż w styczniu 2017 roku, co przekłada się na wzrost o 74 tys. osób. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 3 664 startów i lądowań, czyli o 13 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Teneryfa i Gran Canaria to miejsca, gdzie nasi pasażerowie najchętniej poszukiwali słońca w styczniu. W ostatnim miesiącu powodzeniem cieszyły się połączenia easyJet do: Belfastu, Manchesteru i Bristolu – niemal 95% miejsc na tych trasach było zajętych. Spośród oferty przewoźników tradycyjnych najbardziej popularne były połączenia KLM do Amsterdamu. Holenderskie linie lotnicze już od połowy lutego zwiększają częstotliwość lotów z Krakowa, tak aby w sezonie letnim osiągnąć 21 rejsów w ciągu tygodnia – wylicza Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Co jeszcze działo się w styczniu w Kraków Airport?

Helsinki #PROSTOzKRAKOWA

Linia lotnicza Norwegian ogłosiła kolejny kierunek z krakowskiego lotniska – od 26 marca 2018 r. będzie można skorzystać z połączenia do stolicy i największego miasta Finlandii – Helsinek. Połączenie na trasie Helsinki - Kraków - Helsinki będzie realizowane dwa razy w tygodniu w poniedziałki i w piątki – jest to siódme połączenie oferowane przez Norwegian.

Raport zrównoważonego rozwoju

Kraków Airport, jako pierwszy regionalny port lotniczy w Polsce, opublikował raport zrównoważonego rozwoju. Dokument przedstawia podstawy zarządzania Spółką, osiągnięte wyniki, plany na przyszłość i co najważniejsze, działania z zakresu społecznej odpowiedzialności w kontekście strategii biznesowej Spółki. Obejmuje dane za rok 2016 i jest wstępem do cyklicznego raportowania w tym zakresie. Prace nad kolejnym raportem są już w toku.

Nowe udogodnienie dla pasażerów Kraków Airport

Od 25 stycznia pasażerowie Kraków Airport mogą skorzystać z samoobsługowego stanowiska wydruku A4, który znajduje się przy punkcie informacji w terminalu lotniska. Takie udogodnienie sugerowali sami pasażerowie. Drukowanie możliwe jest poprzez wysłanie załącznika (rekomendowany format to PDF) na adres krk.airport.dep@print.zeccer.pl oraz potwierdzenie i opłacenie zlecenia (blik, karta, payU). Wydruk można również zlecić za pomocą bezpłatnej aplikacji pobieranej na urządzenie mobilne lub ze strony zeccer.pl. Koszt wydruku strony A4 to 1,00 zł brutto. Kraków Airport wdrożył taką usługę jako pierwsze polskie lotnisko.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up