Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

Warsztaty, spotkania z przedsiębiorcami, konsultacje, szkolenia i inne ciekawe wydarzenia biznesowe – w dniach 18-24 listopada 2019 r. odbędzie się kolejna, dziesiąta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Spora część tych wydarzeń odbędzie się w Krakowie.

Przed nami wielkie święto przedsiębiorczości. W 170 krajach lokalne społeczności spotykają się, aby inspirować się wzajemnie i wymieniać doświadczeniami. A wszystko to dla rozwoju biznesu. Czekają na nas wydarzenia promujące kreatywne i przedsiębiorcze działania, idee „bycia przedsiębiorczym” wśród młodego pokolenia.

Małopolska wspiera biznes

Małopolska już po raz 10. daje mieszkańcom możliwość dołączenia do tej globalnej inicjatywy, organizując w regionie szereg wydarzeń. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znaleźć można szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami , warsztaty, konsultacje, konkursy czy konferencje. Będzie można posłuchać i porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem i jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, między innymi dzięki Funduszom Europejskim. Uczestnictwo w wydarzeniach pozwoli dowiedzieć się więcej na temat współpracy nauki z biznesem i możliwościach rozwoju start-upów. To także dobry sposób, by poznać praktyczne wskazówki dotyczące budowania własnej marki, pozyskiwania klientów, tworzenia sieci kontaktów, w tym poszukiwania zagranicznych partnerów biznesowych. Na pomoc doświadczonych przedsiębiorców i instytucji będą mogli liczyć także wdrażający innowacyjne pomysły.

Porady uzyskają nie tylko wkraczający na ścieżkę kariery zawodowej i zaczynający przygodę z biznesem, ale także doświadczeni przedsiębiorcy i Ci, którzy chcieliby wrócić na rynek pracy.

Już tradycyjnie do akcji włączają się największe krakowskie uczelnie, a wśród partnerów oferujących ciekawe wydarzenia nie brakuje instytucji publicznych, organizacji z otoczenia biznesu i firm prywatnych. Małopolska edycja ŚTP 2019 zostanie oficjalnie zainaugurowana w trakcie Spotkania Młodego Biznesu, które odbędzie się 18 listopada w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Wiele wydarzeń, wielu uczestników

Zainteresowanie Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez kilkudziesięciu partnerów uczestniczyło już ponad 11 tys. zainteresowanych osób, a spotkania odbywały się w kilkunastu miejscowościach z całego województwa.

W tym roku na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaprasza 40 instytucji partnerskich. Planowanych jest ok. 300 wydarzeń, które odbędą się w 16 małopolskich miejscowościach. Na największą ilość wydarzeń tradycyjnie można liczyć w Krakowie, ale o uniwersalności ŚTP najlepiej świadczy fakt, że wydarzenia zaplanowano również w Bochni, Kłaju czy małych Śledziejowicach koło Wieliczki.

ŚTP w Krakowie

Stolica województwa wciąż pozostaje najatrakcyjniejszym miejscem do prowadzenia działalności. To tu rejestruje się najwięcej firm.  Stąd też dużo uwagi podczas ŚTP w Krakowie organizatorzy poświęcą zakładaniu działalności. To tu będą odbywać się m.in. warsztaty „ABC zakładania działalności gospodarczej”.

Zarówno przyszli, jak i obecni przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w kompleksowym szkoleniu pozwalającym wybrać właściwą formę prowadzenia działalności, na którym wyjaśnione zostaną m.in. kwestie ZUS-u, podatków i kosztów.

Producenci, którzy myśleli o eksporcie będą mogli skorzystać z konsultacji, na których dowiedzą się, jak skorzystać z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Poszukujący finansowania dla projektów badawczych, innowacyjnych pomysłów lub na indywidualny rozwój kariery naukowej, w trakcie indywidualnych spotkań będą mogli uzyskać informacje o możliwościach udziału w konkursach i grantach.

To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą omawiane podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, szczegółowy program jest dostępny na www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl

Aktualności nt. wydarzenia także na Facebooku: www.facebook.com/stpmalopolska

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na część aktywności obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Dlatego już dziś warto zapoznać się ze szczegółową ofertą i znaleźć dla siebie odpowiednie wydarzenia.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2019 realizowany jest w ramach projektu „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

comments powered by Disqus