Szwedzki inwestor postawił na Kraków

DOT Office fot. JLL

Ericsson znany z tworzenia rozwiązań teleinformatycznych podpisał umowę najmu 8 tysięcy mkw. powierzchni biurowej w krakowskim DOT Office przy ulicy Czerwone Maki. Firma ulokuje się w budynku E, gdzie zajmie całą powierzchnię. Przenosiny odbędą się w czerwcu.

Ericsson jest największym na świecie dostawcą technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych z siedzibą w Sztokholmie. Firma zatrudnia obecnie 111 000 pracowników w 180 krajach oferując innowacyjne usługi i rozwiązania. Transakcja firmy Ericsson była jedną z największych umów najmu zawartych na krakowskim rynku biurowym w ubiegłym roku. Pomagali w niej eksperci z międzynarodowej firmy JLL.

– Po zakupie polskich spółek z siedzibami w Łodzi i Krakowie, Ericsson, jako wiodąca firma teleinformatyczna w Polsce, postanowił zapewnić swoim pracownikom najwyższej jakości warunki pracy, które odpowiadają światowym standardom. Wierzę, że znakomite środowisko pracy w budynkach, w których wynajęliśmy powierzchnię, będzie odzwierciedleniem globalnej marki i kultury naszej organizacji – mówi Monika Dobrogosz, REFM Manager CUCE excl. HU, reprezentująca firmę Ericsson.

Kolejny gigant

Do tej pory w DOT Office ulokowano m.in. centrum finansowo-księgowe Shell, które przez 10 lat mieściło się na terenie Zabierzowa. Nowa siedziba Shell to 22 tysiące mkw. w trzech budynkach biurowych.

– Decyzja tak znanej globalnej marki jak Ericsson o uruchomieniu swojego biura w DOT Office to znakomita wiadomość. W ten sposób Ericsson dołączy do innego giganta – firmy Shell, który wprowadził się już do swojej nowej siedziby. Jestem przekonany, że pracownicy Ericsson będą zadowoleni zarówno z nowoczesnych powierzchni biurowych, jak i dostępu do szeregu opcji transportu oraz udogodnień w ramach samego kompleksu – uważa Konrad Dziewoński, Prezes Zarządu Grupy Buma.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up