Tele-Fonika przejmie szkockiego producenta kabli

Siedziba Tele-Foniki fot. Tele-Fonika Kable

Tele-Fonika Kable, jeden z największych producentów kabli w Europie, przejmie szkocką firmę JDR Cable Systems, produkującą podmorskie kable magistralowe i zasilające. Do finalizacji transakcji powinno dojść w trzecim kwartale 2017 roku.

Jak zaznaczają przedstawiciele Tele-Foniki, obie firmy od dawna ściśle ze sobą współpracują. Myślenickie przedsiębiorstwo jest dostawcą żył uszczelnionych niskiego, średniego i wysokiego napięcia do produktów JDR.

– Tele-Fonika Kable jest inwestorem strategicznym, który ma długofalową wizję rozwoju JDR, zasoby pozwalające na jej dalszy rozwój oraz doskonałą znajomość rynku. Bardzo cenimy sobie doświadczoną kadrę firmy JDR, jej rozpoznawalną markę, kompetencje technologiczne oraz innowacyjne produkty – mówi Monika Cupiał-Zgryzek, prezes zarządu Tele-Fonika Kable SA.

Jak zapewniła prezes, Tele-Fonika utrzyma działalność JDR w obecnych lokalizacjach. Teraz, by doszło do przejęcia, konieczna jest zgoda organów regulacyjnych. Wszystkie formalności powinny być załatwione w trzecim kwartale bieżącego roku.

– Przejęcie stworzy mocne podstawy do tego, by JDR umocnił swą pozycję na rynku kabli podmorskich oraz magistralowych. Transakcja dowodzi też, że liderom spółki udało się wykreować dużą wartość dzięki inwestycjom w technologie podmorskie, usługi, zakłady produkcyjne oraz kompetencje załogi. Przejęcie otworzy nowy rozdział w rozwoju firmy – wyjaśnia David Currie, prezes zarządu JDR.

Światowa czołówka

Tele-Fonika Kable jest obecnie największym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim w Europie producentem kabli. Dodatkowo firma dostarcza na rynek przewody miedziane, aluminiowe i światłowody dla takich branż jak m.in. energetyka, okrętownictwo czy telekomunikacja.

Myślenickie przedsiębiorstwo przez lata było zarządzane przez notowanego na liście najbogatszych Polaków – Bogusława Cupiała. W październiku 2015 roku Cupiał przekazał stery w Tele-Fonice swojej córce. W ubiegłym roku wyzbył się Wisły Kraków, którą zarządzał nieprzerwanie od 1997 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up