W miejscu Biedronki na os. Oświecenia wyrośnie blok [WIZUALIZACJE]

Wizualizacja bloku fot. Bazuka Studio

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w miejscu sklepu Biedronka przy ulicy Kniaźnina na osiedlu Oświecenia rozpocznie się budowa nowego bloku. Inwestor ma już pozwolenie na budowę, co nie podoba się okolicznym mieszkańcom. Lokalną społeczność oburza dalsze betonowanie okolicy i rosnący niedobór miejsc parkingowych.

Jak wynika z pozwolenia budowlanego, firma Buczek, która jest inwestorem otrzymała zgodę na budowę budynku mieszkalnego z garażem podziemnym i lokalami usługowymi, zlokalizowanymi na parterze obiektu. Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycji to 6700 mkw. Obiekt ma powstać przy ulicy Kniaźninia, w miejscu sklepu Biedronka.

Nie jest to jednak jedyny blok realizowany w tej części miasta. Wiele wybudowano już przy ulicach Reduta i Marchołta, a w najbliższych latach mogą powstać kolejne budynki mieszkalne w pobliżu planowanego parku.

Niepokój mieszkańców

Wstępne informacje mocno niepokoją mieszkańców osiedla Oświecenia, którzy z obawami obserwują, jak zmienia się ich otoczenie. Zdaniem Anny Czapki, mieszkanki osiedla, kolejne bloki spotęgują codzienne problemy.

– Będzie jeszcze więcej ludzi, a już teraz trudno jest wejść do autobusu. Pod blokiem zrobią miejsca parkingowe, ale będzie ich zapewne zdecydowanie za mało. Już teraz na osiedlu nie ma gdzie zaparkować, a co dopiero jak powstanie kolejny blok. Jedyny plus jest taki, że nowy blok lepiej prezentuje się wizualnie niż budynek Biedronki – mówi Anna Czapka, mieszkanka osiedla.

W sprawie szczegółów i terminów związanych z przedsięwzięciem podjęliśmy próbę kontaktu z inwestorem. Zarząd firmy Buczek był jednak przez kilka dni nieuchwytny. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka, ale nie poznaliśmy żadnych nowych szczegółów. Nie dysponujemy informacjami na temat ewentualnych zmian w tej lokalizacji – czytamy w odpowiedzi spółki.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up