W niepewnych czasach inwestuj pewnie

Po niepewnym okresie zawieszenia związanego z pandemią wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki coraz więcej Polaków wraca do inwestowania w nieruchomości, szczególnie z segmentu premium. Na krakowskim rynku nie brakuje atrakcyjnych propozycji lokowania kapitału.

W ostatnich kilku latach prawie połowa mieszkań na rynku kupowana była w celu inwestycyjnym. Tendencja ta widoczna jest również w branży nieruchomości luksusowych i premium. To w tym segmencie mieszkania najczęściej nabywane są za gotówkę lub przy pomocy kredytów z wysokim wkładem własnym. Dla tej grupy konsumentów nieruchomości w najlepszych lokalizacjach oraz w obiektach o wysokim standardzie to nie tylko wyznacznik prestiżu, ale przede wszystkim doskonała ochrona kapitału oraz poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Za inwestycjami w nieruchomości przemawia dziś fakt, że dajemy sobie poczucie bezpieczeństwa w niepewnym i niestabilnym okresie rozchwiania finansowego. Inwestorzy traktują je także jako zabezpieczenie na emeryturę lub inwestycję, którą w przyszłości będą mogli przekazać dzieciom lub wnukom. A trzeba zauważyć, że cena nieruchomości wciąż rośnie.

By mieć pewność, że apartament nie straci, a zyska na wartości, celem zakupu powinny być nieruchomości premium w prestiżowych lokalizacjach, które traktowane są podobnie jak inwestycja w brylanty lub unikatowe dzieła sztuki.

Wartość nieruchomości w centrum Krakowa od lat cechuje tendencja wzrostowa i tyczy się to prawie wszystkich zakresów metrażowych, mimo wszelkich kryzysów. Według ostatniego raportu specjalistów z JLL w pierwszym kwartale 2020 roku rekordowe podwyżki miały miejsce w Krakowie, gdzie ceny lokali w ofercie wzrosły w ciągu ostatnich trzech miesięcy o prawie 9%. W porównaniu do cen sprzed roku były wyższe aż o 26%, co jest wynikiem imponującym.

Trzeba również pamiętać, że ceny te będą drastycznie się różnić w zależności od dzielnicy. Najdroższe niezmiennie jest tutaj Stare Miasto, ze względu na brak dostępności działek dla Inwestorów a co za tym idzie ograniczoną dostępność apartamentów a także długi i skomplikowany proces tworzenia inwestycji deweloperskiej. To domena tej części Krakowa, która obejmuje piękną zabytkową część miasta.

Luksus na trudne czasy

Jednym z krakowskich deweloperów, który działa w segmencie premium jest Angel Poland Group. Firma dotychczas zrealizowała w Krakowie kompleksy mieszkaniowe Angel Plaza, Angel City i Angel Wawel. Obecnie jest w trakcie realizacji Angel Stradom - kompleksu apartamentów wraz z pięciogwiazdkowym hotelem Stradom House należącym do grupy Autograph Collection by Marriott w Krakowie.

– Bardzo często zakup tego typu traktuje się jak inwestycje w unikatowe dzieło sztuki, w szczególności, jeśli chodzi o penthouse’y. To, co jeszcze bardziej podnosi wartość inwestycji to dodatkowe atuty, takie jak atrakcyjny widok czy dostęp do spa, siłowni i basenu w tym samym budynku. Angel Poland Group jako jedyny deweloper w Krakowie oferuje zarówno mieszkania z bezpośrednim widokiem na Wawel i pobliskie ogrody, jak też własną strefę SPA dla mieszkańców. Mieszkańcy Angel Stradom będą także mogli skorzystać z usługi concierge, dzięki której otrzymają pomoc w codziennych sprawach. Dla właścicieli i stałych rezydentów dostępne będą również usługi 24-godzinnego room service, pralni oraz sprzątania – wyjaśnia Małgorzata Nowodworska, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group w Krakowie.

Projekt wizytówką inwestycji

O luksusie i ponadprzeciętnym standardzie wykonania świadczy nie tylko to, co wewnątrz, ale i na zewnątrz. Inwestycje ponadczasowe to takie, które współgrają z tkanką miejską, w której powstały. Takie projekty charakteryzuje unikalny design budynku i jednocześnie całej architektury okalającej projekt.

– W Angel Poland Group współpracujemy z międzynarodowymi zespołami architektów zarówno z zagranicznych jak i polskich biur projektowych. Taki sposób realizacji inwestycji sprawia, że powstaje ona w wyjątkowej atmosferze. Międzynarodowe biura projektowe mają zupełnie inne spojrzenie i są w stanie wprowadzić wiele rozwiązań, które na rynku lokalnym są nie tyle mało popularne, co wręcz pionierskie i niekiedy wyglądające na abstrakcyjne – zwraca uwagę Marcin Kaznowski – dyrektor techniczny Angel Poland Group.

Bezpieczeństwo

W segmencie bezpieczeństwa i komfortu zarządzania nieruchomością Angel Poland nie ma sobie równych. Firma kompleksowo zaopiekuje się klientem od A do Z, dzięki swojej nowej usłudze zarządzanej przez Angel Management. Chodzi tutaj o opiekę nad nieruchomością w imieniu klienta. Jako jeden z nielicznych podmiotów w Polsce - APG zdecydował się również na powołanie własnej spółki w segmencie generalnego wykonawstwa - Angel Construction.

Grupa realizuje także wszystkie swoje inwestycje poprzez finansowanie zewnętrzne – kredyty bankowe oraz środki klientów wpłacane są na zamknięte rachunki. Taka pewność w tak niepewnych czasach to prawdziwy luksus.

Jako Angel Poland Group korzystamy wyłącznie z własnego kapitału i kredytów bankowych. Kiedy rozpoczynamy inwestycję, mamy już zapewnione 100-procentowe finansowanie. Mamy do dyspozycji linie kredytowe, teraz na poziomie 200 mln zł. Nie budujemy za pieniądze klientów. Ich wpłaty trafiają na zamknięte rachunki powiernicze prowadzone przez największe banki (mBank i Pekao). Klienci są w pełni chronieni – mówi Tomasz Karpiel dyrektor operacyjny Angel Poland Group.

Bezcenne doświadczenie

Nabywając inwestycję, pamiętajmy, że wraz z nią kupujemy doświadczenia, które to miejsce nam gwarantuje. To od nas zależy, w jakim otoczeniu kupimy nieruchomość i jaki styl życia będzie z nią związany.

– Angel Stradom powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Autograph Collection by Marriott. To dodaje prestiżu lokalizacji, ale też dzięki temu stajemy się kolejnym punktem na mapie Krakowa, gdzie warto bywać. W ramach hotelu powstanie kilka restauracji dostępnych dla wszystkich, nie tylko dla gości. Będzie to kolejne miejsce spotkań w mieście, w bliskim sąsiedztwie kultowych już lokalizacji na Starym Mieście czy Kazimierzu, a mieszkańcy kompleksu mieszkaniowego dostęp do tych atrakcji będą mieli w zasięgu zaledwie paru kroków – tłumaczy Małgorzata Nowodworska.

Biorąc to pod uwagę te czynniki, możemy mieć pewność, że wartość naszej inwestycji będzie tylko wzrastać, a my możemy spać spokojnie. W dzisiejszych czasach takie poczucie jest na wagę złota.
comments powered by Disqus