Wystartował Krakowski Tydzień Startupów

fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Warsztaty dla młodzieży, prezentacje startupów czy największy w Europie hackathon dla programistów – w trzeciej edycji #startKRKup każdy znajdzie coś dla siebie. Cykl wydarzeń ma zainteresować zarówno doświadczonych przedsiębiorców, jak i tych dopiero myślących o swojej przyszłości.

W tegorocznym tygodniu startupów weźmie udział około dwa tysiące uczestników. 13 organizatorów przewidziało dla nich 33 wydarzenia. Elżbieta Koterba, wiceprezydent Krakowa poinformowała, że trzecia edycja #startKRKup będzie różniła się od poprzednich. Zaplanowano więcej mniejszych, kameralnych wydarzeń, nastawionych na konkretny cel.

– Chodziło o to, żeby udostępnić środowiskom startupowym narzędzie, które pozwoli im na rozwój. Istotne jest również to, że młodzież i studenci będą mogli zaznajomić się z wieloma problemami, które w przyszłości będą ich dotyczyły – mówiła.

Wydarzenie będzie miało również charakter międzynarodowy. – W poprzednich edycjach było wielu gości z Ukrainy. Teraz będą też goście z innych krajów, przyjadą tylko po to, żeby zobaczyć jak to wygląda. Problemy są indywidualnie, ale organizacyjnie przyglądają się, jak działamy – podsumowała.

Wczesna edukacja

W czasie tygodnia startupów każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się między innymi spotkania dotyczące prawa własności i prawa autorskiego. Gimnazja i szkoły średnie będą pracowały nad rozwiązaniami z zakresu usług. Odbędą się też warsztaty dla licealistów z aplikacji mobilnych. Ma to im pomóc w zaistnieniu w świecie IT.

Przewidziana jest również 33 edycja konkursu StartUp Mixer, organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Oprócz prezentacji startupów i atrakcyjnych nagród, na przybyłych czeka też networking i występ Wojciecha Kiełbasy z The Voice of Poland.

Marzą o rekordzie

Finał #startKRKup to HackYeah – największy w Europie, a być może i na świecie, hackathon. Do krakowskiej Tauron Areny przybędzie ponad dwa tysiące programistów. Uczestnicy będą musieli rozwiązać specjalistyczne zadania branżowe. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody m.in. blisko 100 tysięcy złotych w gotówce czy bilety na koncert zespołu Metalica. Istnieje również szansa na nawiązanie współpracy z czołowymi firmami.

– Będzie działo się naprawdę wiele. To wykłady, eksperci, ścianka wspinaczkowa, strzelnica, turniej FIFA, będzie można poznać premiera Morawieckiego, prezydenta Majchrowskiego czy ludzi, którzy na co dzień programują. Mam nadzieję, że będzie to największy stacjonarny hackathon na świecie – wyliczał Maciej Ryś, współorganizator wydarzenia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up