Żabka sprzedaje maseczki bez zysku

Żabka rezygnuje z marży na maseczkach fot. julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Sieć sklepów Żabka rozpoczęła sprzedaż masek ochronnych, jednocześnie rezygnując z zysku.

Jak zapowiedziała sieć, w czwartek, 16 kwietnia, we wszystkich sklepach sieci Żabka w całej Polsce mają się znaleźć jednorazowe maseczki ochronne w cenie 16,17 zł za pakiet 10 sztuk. Cena za jedną maseczkę wyniesie więc 1,62 zł, co jest prawdopodobnie najniższą ceną na rynku, bowiem Żabka zupełnie zrezygnowała z marży na tym produkcie. Dotyczy to wszystkich sklepów i franczyzobiorców sieci.

– Każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie, która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych – mówi Tomasz Suchański, prezes Żabki.

Do ponad sześciu tysięcy sklepów sieci w kraju trafi około osiem milionów jednorazowych maseczek ochronnych, zgodnych z europejską normą EN149. Aby zapobiec spekulacjom, zdecydowano się wprowadzić limit sprzedaży – jeden pakiet dziesięciu maseczek na jednego klienta.

comments powered by Disqus