Zamiast starego domu kilkupiętrowy biurowiec

fot. materiału prasowe

Przez kilka miesięcy szczegółów na temat powstającego biurowca u zbiegu ulic Kapelanka i Zielińskiego nie było zbyt wiele. Teraz inwestor zaprezentował, jak będzie wyglądał przyszły budynek.

Wszystko zaczęło się pod koniec stycznia, gdy na narożnej działce wyburzono stary dom i wycięto drzewa. Teren został ogrodzony, a na tablicy pojawiła się informacja o planach dewelopera. Wtedy wiadomo było, że powstanie tu biurowiec, jednak inwestor nie zdradzał żadnych szczegółów.

Więcej informacji poznaliśmy w czerwcu. Wówczas firma Ghelamco, odpowiedzialna za budowę biurowca poinformowała, że wybudują budynek o powierzchni użytkowej 10 tysięcy mkw. z dwoma kondygnacjami podziemnymi oraz pięcioma naziemnymi. W garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 148 samochodów. Przed biurowcem będzie mogło zaparkować kolejne siedem pojazdów.

200-metrowy taras

Teraz inwestor oficjalnie pochwalił się swoim pierwszym krakowskim projektem. Obiekt o nazwie .big według zapowiedzi ma wyróżniać się elementami zielonymi. Niektórzy najemcy będą mieli do dyspozycji własne tarasy, a na pierwszym piętrze ma powstać patio.

Dach biurowca również zostanie zaadaptowany na część wypoczynkową. Firmy, które zdecydują się na najem powierzchni, będą mogły skorzystać z 200-metrowego tarasu. Na terenie budynku przewidziano też parking dla rowerzystów wraz z szatniami oraz pięć stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

– Obecnie trwają prace nad budową części podziemnej i właśnie rozpoczęła się budowa parteru. Rozpoczęliśmy również proces wynajmu, na obecnym etapie projekt cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Zakończenie budowy zaplanowano na połowę 2018 roku. Zaprezentowano też wizualizacje biurowca.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up