12. Międzyszkolny Festiwal Informatyczny „Projekt na Szóstkę”

Trwa nabór do dwunastej już edycji Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego „Projekt na Szóstkę”. W tym roku organizatorzy zapraszają uczniów techników i liceów z całej Polski. Swoje projekty można zgłaszać do 28 lutego 2019 roku.

MFI organizowany jest przez Zespół Szkół Łączności we współpracy z Fundacją Instytut Mikromakro oraz Krakowskim Parkiem Technologicznym. W ubiegłym roku w finale znalazło się 10 szkół, a laureaci zachwycali wysokim poziomem projektów.

KPT od wielu lat wspiera to przedsięwzięcie, to właśnie w naszym budynku odbywają się finały kolejnych edycji, przedstawiciele KPT zasiadają w jury konkursu, a finaliści mają możliwość odbycia u nas stażu.– mówi Małgorzata Popławska, wiceprezes zarządu KPT.

Festiwal przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy nie tylko jako pracowników, ale także młodych managerów samodzielnie tworzących dla siebie miejsca pracy i rozwoju zgodnie własnym pomysłem.

Tematyka prac jest bardzo różnorodna: od projektów graficznych (2D, 3D), animacji, aplikacji mobilnych, gier, programów desktopowych i narzędzi łączących elektronikę, po informatyką i telekomunikację. Podczas uroczystego  finału prowadzone są również rozmowy networkingowe pomiędzy przedstawicielami firm a uczestnikami konkursu.

Każdego roku zapraszamy też przedsiębiorców, wizjonerów i przedstawicieli świata informatyki do przedstawienia krótkich prezentacji na tematy związane z przedsiębiorczością i rozwojem nowych technologii. – mówi Marta Stefańczyk z Zespołu Szkół Łączności, główna organizatorka wydarzenia. – W tym roku swoją obecność podczas finału, który odbędzie się 10 kwietnia, potwierdził Bartek Hugo Trzciński, CTO w Untitled Kingdom, developer z 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji na iOS.

W finale przyznawane są także nagrody rzeczowe sponsorowane przez firmy informatyczne.

To jedna z najprężniej rozwijających się inicjatyw edukacyjnych dla młodzieży. Rozszerza się grono zgłaszających się szkół: początkowo wydarzenie było ściśle lokalne, jednak wysoki poziom prezentacji i możliwość oceny projektów przez wykwalifikowane i doświadczone jury przyciąga coraz większe grono entuzjastów IT. Gorąco zachęcamy do udziału w Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym!

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie http://fi.tl.krakow.pl/

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up