Biurowiec przy Kapelance wynajęty przez amerykańską firmę

Biurowiec .big powstający u zbiegu ulic Kapelanka i Zielińskiego, został wynajęty przez amerykańską firmę State Street. Firma będąca liderem wśród dostawców usług finansowych podpisała umowę na okres dziesięciu lat.– Decyzja o otwarciu kolejnego biura w Krakowie to prawdziwy krok milowy w zakresie zwiększenia naszej obecności na rynku lokalnym, dający nam możliwość rozwoju i rozszerzenia wachlarza usług do tej pory oferowanych w Polsce – mówi Scott Newman, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu State Street Bank International GmbH, Oddział w Polsce. – Planujemy stworzenie miejsc pracy zarówno dla doświadczonych w sektorze finansowym profesjonalistów, jak i dla absolwentów lokalnych wyższych uczelni.

To pierwszy projekt realizowany przez belgijskiego dewelopera Ghelamco Poland w Krakowie. Według zapewnień Jarosława Zagórskiego, dyrektora handlowego i rozwoju, firma ujawni wkrótce kolejny projekt w stolicy Małpolski. – .big to nasz pierwszy projekt w Krakowie, a mimo to został tak szybko wynajęty. To pokazuje, jak olbrzymi potencjał drzemie w Krakowie – dodaje Zagórski.

Biurowiec .big powstaje u zbiegu ulic Kapelanka i Zielińskiego. Zakończenie inwestycji jest planowane w III kwartale 2018 roku. Czteropiętrowy obiekt to ponad 10 tys. mkw. powierzchni. Na parterze przewidziano część handlową, a na pierwszym piętrze patio z kameralnym ogrodem. Dodatkowo pracownicy State Street będą mieć do dyspozycji tarasy oraz około 200 metrową przestrzeń na dachu budynku. Pod biurowcem zaplanowano parking oraz miejsca dlarowerzystów – z szafkami i natryskami.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up