Budynek Budostalu ustąpi miejsca nowemu biurowcowi [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Materiały prasowe

Od końca sierpnia przy ulicy Lublańskiej trwa wyburzanie stojącego tam budynku, w którym mieściła się m.in. siedziba Budostalu. To przygotowanie do kolejnego etapu budowy kompleksu biurowego Tertium Business Park.

W ramach projektu ma tu powstać kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. Każdy z budynków ma mieć po 13 300 mkw. powierzchni, a powierzchnia typowego piętra to nieco ponad 1200 mkw.

Pierwszy biurowiec już stoi, teraz trwają przygotowania do budowy drugiego. Ze starego budynku zostało już niewiele, a ciężarówki wywożą ogromne ilości gruzu.

Można połączyć

Planowany biurowiec będzie miał jedenaście kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne, w których zaplanowano garaże. Łącznie w kompleksie projektanci przewidzieli 587 miejsc parkingowych w garażach podziemnych i 14 na zewnątrz.

Przyszłym najemcom inwestor oferuje możliwość wynajęcia biur na tych samych piętrach w różnych budynkach. – Najemca może wynająć jedno piętro w danym budynku, a w późniejszym terminie dodatkową powierzchnię na tej samej kondygnacji w kolejnych budynkach. Dzięki połączeniu budynków przewiązkami, można uzyskać nawet 3 650 m2 powierzchni na jednej kondygnacji – czytamy na stronie inwestycji.

Kumulacja

To już kolejna inwestycja grupy Buma w tej części Prądnika Czerwonego. Tuż obok stoją już inne kompleksy biurowe – Rondo Business Park oraz Quattro Business Park. Nieco dalej powstał biurowiec Astris, którego inwestorem był zakon pijarów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up