Caspio wprowadza się do K1

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W 2017 roku firma Caspio poinformowała, że otworzy w Krakowie swoje drugie europejskie centrum badań i rozwoju. Przedsiębiorstwo postanowiło zająć 500 mkw. w biurowcu K1 przy alei Pokoju. Do  dawnego „błękitka” firma wprowadzi się na przełomie roku 2018/2019 –donosi portal eurobuildecc.com.

W komunikacie z zeszłego roku prezes Caspio, Frank Zamani stwierdził, że w Krakowie chce rozwijać zespół inżynieryjny. – Planujemy tu skupić kompetencje programistyczne na szczeblu średnim i zarządzającym – stwierdził. W placówce zatrudnienie mieli znaleźć programiści C/.NET, projektanci UI/UX, testerzy i kierownicy produktów.

Firma Caspio jest obecna na rynku od 18 lat. Wyprodukowała platformę, będącą oparciem dla aplikacji, których używają różnego rodzaju organizacje do generowania interaktywnych raportów czy wizualizacji danych.

„Błękitek” stał się K1 w 2015 roku. W budynku zostało przeprowadzonych szereg zmian, które miały unowocześnić najwyższy w Krakowie biurowiec. Dzięki temu obiekt został przekształcony, jak tłumaczyła nam wówczas Dorota Gruchała, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych firmy JLL, „w ekskluzywny i unikalny budynek klasy A”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up