Dwie krakowskie inwestycje nagrodzone. "Najpiękniejsze budynki w Polsce"

fot. materiały prasowe

Hotel Hyatt Place i apartamentowiec River Line otrzymały nagrodę Gold Winner 2023 w kategorii Urban Design & Architecture Design Awards.

Za projekty odpowiada pracownia architektoniczna STANDart. Zaprojektowane przez nich hotel Hyatt Place Kraków oraz apartamentowiec River Line to, według jury międzynarodowego konkursu, najpiękniejsze budynki w Polsce.

Hotel Hyatt Place to ośmiokondygnacyjny budynek usytuowany w sąsiedztwie Błoń i stadionu miejskiego. Na kondygnacji podziemnej znajduje się m.in. garaż, rowerownia, sale fitness, sauny czy  kuchnia. Kondygnacje od pierwszej do szóstej w całości przeznaczone są na funkcję hotelową.

River Line powstał na Woli Justowskiej. Składa się z dwóch budynków , które posiadają cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Części nadziemne budynków w całości przeznaczone są na cele mieszkalne.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie zwłaszcza, że jest to prestiżowy konkurs o randze międzynarodowej. Znaleźliśmy się na liście wyłonionych projektów z całego świata i wśród najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych –  mówi Tomasz Gurgul, założyciel nagrodzonej pracowni.

Urban Design & Architecture Design Awards jest jedną z najważniejszych nagród w branży architektonicznej na świecie przyznawane przez organizację Architecture Press Release. Swoje początki ma w 2018 roku. Zgłoszenia zostały oceniane przez 13 ekspertów, którzy skoncentrowali się na wysokiej jakości projektu, oryginalności, innowacyjności oraz użytkowości i wkładzie w zrównoważony rozwój.