Firma biotechnologiczna inwestuje na Ruczaju. Zatrudni łącznie nawet tysiąc osób

fot. pixabay.com

Przy ulicy Podole na Ruczaju powstanie nowa inwestycja firmy Selvita. W planowanym Centrum Badawczo-Rozwojowym znajdą się różnego rodzaju laboratoria. To dopiero pierwszy z kilku planowanych etapów rozwoju firmy.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków Selvita SA powstanie w pobliżu obecnej lokalizacji firmy. Teraz Selvita wynajmuje powierzchnię w Jagiellońskim Centrum Innowacji przy ul. Bobrzyńskiego. Inwestycję planuje natomiast na działce przy ul. Podole, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Teren o powierzchni 1,4 hektara kupiła w 2016 roku i do tego czasu przygotowała wszystkie potrzebne projekty i pozwolenia.

Selvita ogłosiła niedawno, że nowy obiekt zbuduje firma Mota-Engil. Będzie miała na to 15 miesięcy, za co otrzyma niecałe 56 milionów złotych. Centrum będzie więc gotowe pod koniec przyszłego roku.

W trzech etapach

To było drugie podejście do wyboru wykonawcy, ponieważ przy pierwszej próbie oferty okazały się zbyt drogie względem założonego budżetu. Niecały rok temu firma podpisała umowę z Ministerstwem Rozwoju na dofinansowanie projektu w niemal połowie kwoty.

To na razie pierwszy etap planowanych przez firmę inwestycji, co – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami – ma przynieść zatrudnienie dla ok. 300 osób. Powierzchnia budynku wyniesie nieco ponad 8 tys. mkw. Planowane są kolejne dwa etapy o podobnej skali, co łącznie w perspektywie dziesięciu lat ma oznaczać około tysiąca miejsc pracy.

Rozpoznawalna na rynku

Selvita jest polską firmą, jedną z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie. Jej badania koncentrują się na odkrywaniu i rozwoju nowych leków, które mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu chorób nowotworowych, chorób układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up