Kolejny krok do budowy nowego biurowca przy ul. Fabrycznej

fot. © AgataSiubijak/LoveKrakow.pl

Podziemny garaż może zostać zrealizowany. Kolejny krok do budowy nowego biurowca przy ul. Fabrycznej.

Inter-Bud ma w planie postawienie kolejnego biurowca przy ul. Fabrycznej. Obecnie zakończyło się postępowanie dotyczące konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko inwestycji towarzyszącej, czyli podziemnego parkingu.

Urzędnicy stwierdzili, że „przedsięwzięcie nie wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko z uwagi na swój charakter i faktycznie niewielki stopień oddziaływania na komponenty środowiska”. Strony mogą odwołać się od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Trzykondygnacyjny podziemny parking, gdzie znajdzie się blisko 140 miejsc postojowych, jest elementem większej inwestycji. Spółka planuje tam postawić budynek biuro-usługowy o nazwie B7. Biurowiec ma mieć około 36 metrów wysokości. Inwestycja jest zgodna z obowiązującym na tym terenie planie miejscowym. Jeśli chodzi o dojazd, to został on wyznaczony do strony ul. Fabrycznej.

Jak na razie przedstawiciele inwestora nie zdradzają szczegółów dotyczących budowy biurowca.

Fabryczna City

Na terenach po dawnym „Polmosie” powstał kompleks z mieszkaniami, biurami, hotelem, pasażem gastronomicznym czy centrum fitness oraz Muzeum Wódki. Inwestycja rozpoczęła się w 2017 roku, a jeden z ostatnich elementów, czyli centrum konferencyjne zostało otworzone pod koniec 2022 roku.

Więcej o kompleksie można przeczytać poniżej:

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki