Kraków gospodarzem największego hackhatonu w Europie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad dwa tysiące programistów i specjalistów IT może zjawić się w październiku w Tauron Arenie Kraków. Przybyli wezmą udział w największym europejskim hackhatonie, gdzie będą rozwiązywać branżowe problemy. Zwycięzcy, oprócz nagród, mogą liczyć na zatrudnienie w czołowych firmach.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-29 października i potrwa 48 godzin. Organizatorzy HackYeah zamierzają stworzyć największy hackhaton, jaki do tej pory odbywał się na terenie Europy. – Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah i organizator Smogathonu i Krak Hack.

Poszukiwani specjaliści

Wydarzenie będzie odbywało się w następującej formule. Uczestnicy będą podzieleni na specjalizacje, w ramach których będą musieli rozwiązać kilkanaście zadań przygotowanych przez organizatorów. Będą one dotyczyć najnowszych trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive oraz wymagały znajomości języków programowania takich jak Java, C/C++, C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL.

Jak zapewnia Sylwia Wojtas z firmy Prodei, organizującej wydarzenie, hackhatony coraz częściej są okazją nie tylko do wygrywania nagród, ale też do otrzymania wymarzonej pracy. – HackYeah stwarza przestrzeń, w której pracodawcy i potencjalni pracownicy mogą poznać się osobiście. Firmy przyjrzą się, jak pod presją czasu specjaliści IT podchodzą do konkretnych problemów i jak rozwiązują zadania – mówi Sylwia Wojtas.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up