Lotnisko podsumowuje maj. Wzrost o prawie jedną czwartą

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 750 132 pasażerów. To 23-procentowy wzrost w stosunku do maja 2018 roku, czyli o 139 tys. pasażerów więcej.

Łącznie w ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 3 057 847 pasażerów, czyli o 461 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Maj był ważny dla Kraków Aiport przede wszystkim z powodu otwarcia bazy Wizz Air, choć choć pierwszy samolot linii zawitał na krakowskim lotnisku jeszcze w kwietniu.

Wizz Air umieści w Krakowie trzy samoloty bazowe typu Airbus A321 kolejno: w maju, sierpniu i we wrześniu. Przewoźnik oferuje w tym roku 18 nowych połączeń z Krakowa do Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billundu, Katanii, Charkowa, Rzymu, Oslo, Larnaki, Turynu, Kutaisi, Tel Awiwu, Reykjaviku, Birmingham i Eindhoven.

Od 25 maja można też polecieć z Krakowa do Dubrownika, dzięki nowemu połączeniu linii PLL LOT.

Z kolei przewoźnik autobusowy FlixBus uruchomił kolejną – trzecią już – linię autobusową, która będzie dostępna dla pasażerów Kraków Airport. Po trasach Kraków – Praga (1x dziennie) oraz Opole – Kraków – Zakopane (2x dziennie), następną trasą jest Wieliczka – Kraków – Oświęcim – Bielsko Biała (4x dziennie). Dzięki nowej trasie podróżni z regionu będą mieli ułatwiony dojazd na lotnisko.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up