Niedaleko Bonarki wyrosną nowe bloki? Lokalni radni nie byli zadowoleni

Chodzi o działki obok Castoramy i na przeciw zajezdni autobusowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka MG chce postawić dwa bloki na działkach przy ul. Walerego Sławka. Niedawno do urzędu trafił wniosek o pozwolenie na budowę w oparciu o decyzję o warunkach zabudowy.

Firma pod koniec marca tego roku złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków wielorodzinnych z usługami na parterze i dwupoziomowym garażem podziemnym.

Samo postępowanie dotyczące wydanie warunków zabudowy toczyło się kilka lat temu. Negatywną opinię w tej sprawie przegłosowali radni z Podgórza Duchackiego w 2021 roku. Lokalni samorządowcy zwrócili uwagę, że ulica Walerego Sławka pomimo poszerzenia już się korkuje, a dodatkowy ruch generuje stacja paliw oraz market budowlany.

Radni podkreślili, że w tym miejscu występuje duże zagęszczenie budynkami wielorodzinnymi, usługowymi, biurowcami, a także zajezdnią autobusową czy też zakładem sieci wodociągowej. – Infrastruktura drogowa nie będzie w stanie przejąć tak dużego obciążenia nadmiernym ruchem pojazdów jak i ruchem pieszych – stwierdzili w opinii przesłanej urzędowi miasta.

Jak wynika z decyzji o warunkach zabudowy, bloki mają mieć dziesięć kondygnacji. Na działkach, które mają być zabudowane stoją budynki biurowe. Jak na razie nie jest znana ich przyszłość.

Transakcja za 60 mln po sąsiedzku

Na działce obok również planowana jest zabudowa wielorodzinna. Na początku roku jedna ze spółek zależna od Lokum Deweloper sprzedała za 61 mln złotych teren o powierzchni hektara z ważnym pozwoleniem na budowę. Nowy właściciel ziemi może tam postawić dwa bloki, w tym jeden dwusegmentowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie