Nowe biuro Epam w Krakowie. Poszukiwani pracownicy

Budowa O3 Business Campus fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka dni temu informowaliśmy o postępach przy budowie kompleksu biurowego O3 Business Campus u zbiegu ulicy Opolskiej i al. 29 Listopada. Teraz poznaliśmy nowego najemcę. W biurowcu ulokuje się Epam, międzynarodowa firma tworząca oprogramowania i wdrażająca projekty IT. Dzięki porozumieniu potrzebni będą kolejni pracownicy do krakowskich oddziałów. Docelowo do końca tego roku firma planuje zatrudniać 2 tysiące osób na terenie całego kraju.

Wiadomo, że Epam wynajmie na terenie O3 Business Campus 3500 mkw. powierzchni biurowej. W całym procesie doradzała firma CBRE, zajmująca się komercjalizacją biurowców. Działalność Epam będzie skupiona na opracowywaniu rozwiązań IT dla czołowych przedstawicieli sektora e-commerce, finansów, hi-tech czy turystyki.

Biuro przy al. 29 listopada będzie kolejną siedzibą firmy w naszym mieście. W kwietniu ubiegłego roku Epam ulokował się na terenie Quattro Business Park w biurowcu Five przy al. Bora Komorowskiego 25. Przedsiębiorstwo posiada też swoje siedziby w Gdańsku i Wrocławiu.

– Klienci EPAM to szeroki wachlarz firm z sektora IT z całego świata. Jest nam bardzo miło, że międzynarodowy lider branży nowoczesnych technologii wybrał na swoją siedzibę O3 Business Campus. Nasz biurowiec to doskonały przykład projektu oferującego nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które są cenione nie tylko przez firmy, ale również przez najbardziej utalentowanych profesjonalistów szukających rozwoju w branży IT – mówi Joanna Nicińska, Regionalny Dyrektor ds. Wynajmu w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Poszukiwani pracownicy

Epam cały czas poszukuje też pracowników, którzy chcieliby rozwijać się w ich zespole. Firma prowadzi bardzo szeroką rekrutację, która ma zaowocować liczebnością zespołu na poziomie 2 tysięcy zatrudnionych na terenie całej Polski. Jak mówił w ubiegłym roku Sebastian Dyla, specjalista ds. marketingu rekrutacyjnego Epam Systems, potrzeby są ogromne.

– Poszukujemy pracowników praktycznie do wszystkich działów firmy. Począwszy od działu operacyjnego i dostarczania usług, gdzie potrzebujemy programistów z zakresu wielu technologii, testerów, analityków biznesowych po liderów projektów oraz architektów systemowych. Dodatkowo rozbudowujemy zespoły kadr, marketingu oraz rekrutacji – mówił Sebastian Dyla.

Kompleks O3 Business Campus docelowo będzie składał się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków. Całość zapewni 57 tysięcy mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja powstaje w trzech etapach. Obecnie gotowy jest pierwszy biurowiec, mieszczący się najbliżej alei 29 Listopada, o łącznej powierzchni przekraczającej 19 tysięcy mkw. Drugi biurowiec ma być gotowy w czerwcu, a trzeci do końca roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up