Nowy hotel przy moście Piłsudskiego [WIZUALIZACJE]

fot. Materiały prasowe, Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Celnej 1, tuż przy zjeździe z mostu Piłsudskiego po stronie Podgórza, powstaje nowy hotel. Budynek zajmie narożną działkę wykorzystywaną do tej pory jako parking.

Budowa już się rozpoczęła. Jak informuje nas Agnieszka Dąbrowska z firmy Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele, otwarcie planowane jest na wiosnę 2020 roku. Budynek ma mieć jedną kondygnację podziemną i sześć nadziemnych. Na parterze znajdzie się przeszklony lokal z przeznaczeniem np. na restaurację. – To nie jest duża inwestycja, hotel będzie miał tylko ok. 1000 mkw powierzchni. Przełoży się to na około 25 pokoi – zapowiada Agnieszka Dąbrowska.

Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele będzie zarządzał inwestycją, jednak na razie nie podaje jeszcze czy będzie to przy udziale jakiejś sieci międzynarodowej.


Luka w zabudowie

Hotel powstaje na terenie pomiędzy dwoma istniejącymi już budynkami. Nie wypełni jednak całej tej przestrzeni, a tylko jej narożną część, bliżej mostu. Właścicielem drugiej połowy jest inny podmiot i jak dotąd nie została tam wydana żadna decyzja dotycząca zabudowy.

Popyt wciąż jest

To kolejna w ostatnim czasie inwestycja hotelowa w Krakowie. Niedawno informowaliśmy o nowej budowie przy al. 3 Maja. Tuż przy Błoniach i stadionie Wisły, w sąsiedztwie rozpoczętej wcześniej inwestycji Błonia Park, powstaje sześciopiętrowy hotel z 263 pokojami i garażem podziemnym na 83 samochody.

Budowa trwa również pomiędzy ulicami Podbrzezie i Dietla na Kazimierzu, hotel ma być też częścią głośnej inwestycji Angel Stradom przy ulicy Stradomskiej. Z kolei w rejonie dworca, na działkach kupionych za ponad 22 miliony złotych przy ul. Worcella, swoją inwestycję planuje sieć Orbis.

Kraków już teraz jest liderem w skali kraju, jeśli chodzi o liczbę hoteli, a w liczbie miejsc ustępuje tylko Warszawie. Rosnąca z każdym rokiem liczba turystów skłania jednak inwestorów do podejmowania decyzji o kolejnych inwestycjach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up