Osiedle komunalne przy ul. Przyzby i Zalesie. Budują 357 mieszkań [ZDJĘCIA]

fot. ZIM

Pierwszy etap inwestycji – cztery budynki mieszkanie i jeden mieszkalno-usługowy – wchodzi w ostatnią fazę realizacji. – W zasadzie zakończyły się już roboty budowlane związane z elewacjami i dachami budynków. Zaawansowane są również roboty wykończeniowe – kładzione są tynki, posadzki, montowane drzwi wewnętrzne, układane płytki oraz instalacyjne, w tym biały montaż. Niebawem rozpoczną się prace związane z budową dróg i parkingów – wylicza Jarosław Skóra, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ten etap inwestycji zakończy się jesienią. Plan na ten rok jest taki, żeby pod koniec roku 179 mieszkań przekazać Zarządowi Budynków Komunalnych. Pierwszy etap to także dwa lokale użytkowe z przeznaczeniem na żłobek i bibliotekę.

W przypadku drugiego etapu inwestycji też widać duży postęp prac. – Na czterech z pięciu budynków wykonano już dachy, na trzech elewacje. Równocześnie wykonawca realizuje wewnątrz budynków prace instalacyjne i tynkarskie, a w najbliższym czasie przystąpi do wykonywania wylewek – informuje Jarosław Skóra. Wykonawca chciałby zrealizować 178 mieszkań w ramach tego etapu przed terminem – w I kwartale 2020 roku.

Na terenie budowanego osiedla ma też powstać Ośrodek Ruczaj – Centrum Kultury Podgórza. W tym roku ZIM chce wyłonić wykonawcę zadania i – jeśli to będzie możliwe – rozpocząć budowę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up