Pięć kondygnacji w miejsce dwóch. Nowa inwestycja przy ul. Kościuszki [WIZUALIZACJE]

fot. Materiały prasowe

Na ulicy Kościuszki, niedaleko pętli Salwator, szykuje się duża zmiana. W miejscu dwóch zrujnowanych budynków wpisanych do ewidencji zabytków pojawi się dużo wyższa, pięciokondygnacyjna kamienica.

Chodzi o dwa niskie budynki, pod numerami 60 i 62, zbudowane w 1910 i 1911 roku. O planowanej w tym miejscu inwestycji mówiło się już kilka lat temu, ale prace nie ruszyły. W międzyczasie inwestycję przejęła firma deweloperska Ekopark i to ona doprowadziła do jej faktycznego rozpoczęcia. Tak kamienice wyglądały w lutym ubiegłego roku:

Prace trwają od listopada. Do tej pory wyburzono część kamienic, pozostawiając elewację frontową. Deweloper zachowa ją i wyremontuje, zachowując charakterystyczne detale, w tym Oko Opatrzności widoczne nad jednym z wejść i figurę Matki Bożej we wnęce przy drugich drzwiach.

Stare z nowym

Pozostałe kondygnacje będą jednak wyglądać zupełnie inaczej – ze współczesną, jasną elewacją i szklanymi elementami. Budynek urośnie nie tylko w górę, ale też w stronę Wisły, zajmując teren niemal do muru Bulwarów Wiślanych.

W nowej kamienicy znajdzie się 35 mieszkań o metrażach od 44 do 172 mkw. Od strony Bulwarów Wiślanych projektanci przewidzieli tarasy, z których największy ma mieć 93 mkw.

Łącznie nowy budynek ma mieć pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Deweloper zapowiada miejsca postojowe w garażu podziemnym.

Zgodnie z planem inwestycja ma zostać oddana do użytku w I kwartale 2022 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up