Producent „blaszaków” chce zbudować hotel przy Wielickiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Wielickiej, niedaleko skrzyżowania z ul. Robotniczą, ogólnopolski producent m.in. garaży blaszanych złożył wniosek o pozwolenie na budowę obiektu hotelowego.

Wniosek do urzędu miasta wpłynął 6 marca tego roku. Inwestorem jest spółka Konstal z siedzibą w Jodłowniku. Firma ta od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji garaży blaszanych, a także schowków kontenerów czy bram. Działa w Polsce oraz kilku innych europejskich krajach.

We wniosku inwestycja jest określona jako budowa budynku usługowego i hotelowego z garażem podziemnym wraz z potrzebną infrastrukturą i zbiornikiem retencyjnym.

– Postępowanie w tej sprawie nie zostało jeszcze wszczęte, a odpowiedź na zapytanie w zakresie liczby pokoi przewidywanych w projekcie budowlanym, będzie możliwa dopiero po ostatecznym zakończeniu wspomnianego postępowania, o ile zostanie zatwierdzony projekt budowlany, gdyż jedynie zatwierdzony projekt podlega udostępnieniu jako informacja publiczna – tłumaczy Dorota Zaucha-Rybka, dyrektor wydziału architektury i urbanistyki UMK.

Na obszarze, gdzie spółka planuje iwnestycję, obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – Rejon Cmentarza Podgórskiego. Teren ten jest przeznaczony pod zabudowę usługową oraz mieszkaniową jednorodzinną. Maksymalna wysokość zabudowy została określona na 14 metrów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze