Szkieletor znika zgodnie z planem. W przyszłym roku biurowce i hotel

fot. krzysztof kalinowski / lovekrakow.pl
Okolice „Szkieletora” zmieniają się całkowicie. Widać już pierwsze ściany budowanych biurowców i hotelu. Niebawem również sama konstrukcja stalowa zacznie być rozbudowywana, tak by powstał „Unity Tower”.

Prace przebiegają zgodnie z planem

Najważniejszą informacją jest to, że prace przy przebudowie „Szkieletora”, który od kilkudziesięciu lat szpeci krajobraz Krakowa, postępują zgodnie z harmonogramem. Jak twierdzi Jakub Wazowicz z GD&K Group, która jest współwłaścicielem budynku „Szkieletora” i całego okolicznego terenu, realizacja projektu przebiega wielotorowo.

– Pierwotnie zakładaliśmy etapowanie inwestycji, jednak finalnie całość zamierzenia realizowana jest równocześnie – mówi Wazowicz. – W ostatnich tygodniach na placu budowy pojawił się najwyższy w Krakowie dźwig, co oznacza, że rozpoczęły się prace przy najważniejszym budynku kompleksu, czyli Unity Tower. Od strony połnocnej wznoszony jest monolityczny trzon komunikacyjny, tym samym wieża zmienia swoje proporcje i kubaturę. Pozostałe obiekty wchodzące w skład inwestycji z każdym tygodniem przybierają na wysokości. W jednym z nich realizowana jest aktualnie trzecia kondygnacja naziemna.

Hotel inspirowany sztuką

Unity Center ma być wielofunkcyjnym centrum biznesowym, co oznacza, że oprócz funkcji biurowej, będzie spełniał również gastronomiczną, handlową i usługową.

– W jednym z budynków kompleksu znajdzie się inspirowany sztuką, muzyką i modą, dziesięciokondygnacyjny hotel Radisoon RED – mówi Wazowicz. – W kolejnym powstaną luksusowo urządzone apartamenty przeznaczone na krótko i długoterminowy wynajem. Dodatkowo pomiędzy budynkami powstanie przestrzeń miejska: ogólnodostępna piazza, wokół której znajdą się lokale gastronomiczne i handlowe.

Według szacunków kompleks Unity Center będzie gotowy już w czerwcu 2019 roku.